• Radosti
  • Auta & technika
  • Bezdrátové reproduktory / S těmito novinkami obdržíte ostrý zvuk, ale i styl
Další článek
1 / 12

Bezdrátové reproduktory / S těmito novinkami obdržíte ostrý zvuk, ale i styl

Kategorie bezdrátových reproduktorů se v poslední době rozrůstá se stejnou raketovou intenzitou, s jakou přibývají nové seriálové tituly na Netflixu. Zde je čtveřice takových z poslední doby, které nám utkvěly v paměti nejvíce.

Advertisement

BANG & OLUFSEN BEOLAB 28

Dánská společnost Bang & Olufsen má už roky punc značky vyrábějící ultraprémiovou high-end elektroniku s naprosto nezaměnitelným designem. Ostatně, brzy uplyne sto let od chvíle, kdy Peter Bang a Svend Olufsen založili společnost, která se stala synonymem pro originální design v jinak pestrém světě spotřební elektroniky.
Beolab 28 je adaptivní bezdrátový reproduktor nabízející výkonný zvuk studiové kvality, jenž se automaticky přizpůsobuje svému prostoru. Díky unikátnímu tenkému designu jej můžete umístit jak na zem, tak i na stěnu.

Tvoří jej pětice digitálních zesilovačů, o basy se stará vestavěný subwoofer založený na speciálně vyrobeném 6,5” reproduktoru. Dřevěné kryty se vyrábějí u dodavatele Bjerruma Nielsena, se kterým značka Bang & Olufsen spolupracuje již od konce čtyřicátých let. Každý kus prochází individuální kontrolou, aby byla zajištěna ta nejlepší kvalita.
Beolab 28 je unikátním nejenom pro své zvukové charakteristiky a top zpracování a design, ale i pro svou cenu, jež se pohybuje kolem 300 tisíc korun.

Sonos Arc

Prémiový soundbar přizpůsobuje svůj zvukový profil pomocí softwaru na základě nastavení domácího kina podle toho, co právě hraje, na stereo, Dolby Audio 5.1 nebo Dolby Atmos. 
Sám uživatel může ještě vylepšit zvuk soundbaru pomocí funkcí v aplikaci Sonos, jako je zlepšení kvality řeči, kdy každý dialog bude lépe slyšet, noční zvuk pro potlačení intenzivních a hlasitých výbuchů nebo použitím technologie Trueplay k úpravě akustického profilu podle místnosti, ve které se Arc právě nachází. Pořídíte jej v matně černém a matně bílém provedení.

Bowers & Wilkins Formation Duo

Pár aktivních dvoupásmových bezdrátových reprosoustav od tradičního britského výrobce nejenom skvěle vypadá, ale i zní. Díky technologii Formation je bezdrátový přenos dokonale přesný a synchronizovaný. Reprosoustavy jsou kompatibilní s AirPlay 2, Spotify, Bluetooth a Roon (Roon Ready).

Philips TAS7505/00

Na jedno nabití získáte dvacet hodin přehrávání a bezdrátový dosah je dvacet metrů. Tento reproduktor od Philips je potažen akusticky propustnou látkou na reproduktory s příměsí vlny vytvořenou společností Kvadrat.