Další článek
1 / 15

Venkovní pohodlí / Jak se vybavit podle dánského funkčního minimalismu

Dánská značka s více než stoletou tradicí Carl Hansen & Son nedávno představila svou novou kolekci venkovního nábytku s názvem AH Outdoor, která dokáže vaší zahradě a patiu přidat ne úplně nápadnou, ale o to sladší tečku. Ostatně, tím jsou výrobci funkčního stylového nábytku se skandinávským rodokmenem pověstní.

Advertisement

Když se účelná čistota a technická preciznost potkají s jemnými detaily, vznikne krásný a jednoduchý design. V tom koneckonců tkví obecně umění severského designu, a právě to rovněž definuje kolekci AH Outdoor renomovaného kodaňského výrobce Carl Hansen & Son, kterou navrhl dánský architekt Alfred Homann.

Jako designér je Homann známý strohou estetikou s jasným zaměřením na funkčnost. Zároveň dává přednost zaoblenějším tvarům, žádným přespříliš ostrým hranám. Obojí se odráží v jeho kolekci, například co se týká jednoduchého uskladnění, ale i detailů spojů dřeva, kde vše krásně splývá a působí velmi rafinovaně.

Sérii tvoří jedenáct elegantních kusů nábytku, které lze doupravovat pomocí polštářů odolných i tuhým skandinávským povětrnostním podmínkám. Série je vyrobena z poctivého teakového dřeva, které nejenže časem krásně patinuje, ale hodí se i do každého venkovního prostoru.

Více o značce zde