• Styl
  • Móda
  • Páteční pětka / Executive Director MBPFW Miloslava Kumbárová ve víkendovém dotazníku
Další článek
1 / 14

Páteční pětka / Executive Director MBPFW Miloslava Kumbárová ve víkendovém dotazníku

Miloslava Kumbárová je výkonnou ředitelkou největšího českého svátku módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week, jehož jarní edice začíná již za pár dní. Právě díky jejím schopnostem a nadšení získal ostře sledovaný maraton přehlídek i mezinárodní přesah a stal se respektovanou módní, kulturní a společenskou akcí. Slávka Kumbárová v našem pravidelném Q&A odpovídá, co jí přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

V týdnu od 15. dubna představí čeští a slovenští designéři svoje nejnovější kolekce na sezonu podzim-zima 2023. „Nejvíc se těším na lidi a energii, kterou s sebou přinesou. Máme také krásnou, novou lokaci, která do celé akce vnese svou vlastní dynamiku. Těším se na pocit kreativní nervozity před každou přehlídkou, ale i pocit úlevy po ní. Móda je o snech, estetice, kreativitě, vyjádření se, a já pevně věřím a těším se, že si všech těchto věcí opět užijeme vrchovatě,“ říká Slávka.

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

S otevřením nového butiku značky Diptyque v centru Prahy jsem měla možnost se seznámit s jejich exkluzivní řadou La Droguerie, kterou používám každý den a bez které si už neumím svůj den představit. Obzvláště jsem si oblíbila svíčku Bougie anti-odeurs au basilic.

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Nejsem úplně vášnivá kuchařka. Pro mě má prioritu místo a společnost, se kterou trávím čas při jídle, než příprava jídla samotného. Miluji Itálii, kde se snažím trávit dva měsíce v roce a přirozeně i její gastronomii, která je nekomplikovaná a rychlá, a přesto nabízí nejrůznější chutě a zajímavé kombinace. Sama umím připravit řadu těstovin na nejrůznější způsoby.

3.
Co vám přináší klid v duši?

Klid v duši mi přináší pohled na mého syna. Radostí mě naplňuje jeho nadšení pro objevování a zkoumání okolního světa.

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

Díky mateřství a péči o syna jsem musela zcela nově začít kombinovat dvě role – pracovní a mateřskou. Baví mě to a doufám, že to snad dělám i dobře.

5.
Který nedávno shlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Miluji fantasy série, takže jsem dlouho očekávala a následně zhlédla Rod draka, jehož děj se odehrává dvě stě let před dějstvím fenoménu s názvem Hra o trůny. Ovšem, mým současným favoritem je mysteriózní komedie Na Nože: Glass Onion. Moc mě baví postava detektiva Benoita Blanca, kterou mistrně ztvárnil Daniel Craig.

Miloslavu můžete sledovat zde