Další článek
1 / 10

Venkovní nábytek / Italská značka Edra pěje ódy na krásu moře

A'mare, tak se nazývá unikátní barevná kolekce venkovního nábytku, kterou pro nábytkářský brand Edra vytvořil dlouholetý spolupracovník Jacopo Foggini. Ve svém designovém pojetí se inspiroval odlesky mořské hladiny.

Advertisement

Název kolekce A’mare je v italštině slovní hříčkou, pohrává si totiž se slůvky mare (moře) a (milovat). Designér Jacopo Foggini svou sestavu venkovního nábytku uchopil jako originální poctu moři a oceánům.

Kolekce sestává z venkovních židlí, křesel, lavice, lehátka, konferenčního stolku a stolů z ručně vyrobených tyčí z čistého polykarbonátu. Zde připomeňme, že ač tento materiál na pohled působí křehce, opak je pravdou. Vše je pak vyladěno v nepřehlédnutelném průsvitném modrém odstínu.

Navzdory svému mořskému vzhledu je nábytek určen i pro jiná prostředí než jen na pláž (samozřejmě v tomto případě ideálně na tu italskou). Nábytek využijete rovněž na zahradě, u bazénu, na terase, ale třeba i na balkoně.

Designér Jacopo Foggini s tímto materiálem a s metakrylátovými vlákny experimentuje již od devadesátých let. Se značkou Edra pak pravidelně tvoří v posledním desetiletí. Z tohoto spojení vznikly například dnes již ikonické barevné židle ve tvaru mušlí. Oceňovaný autor také jako hlavní materiál často využívá sklo.

Více o kolekci zde