Další článek
1 / 7

Sociální sítě / Jaké designové účty na Insta si přidat do feedu

I když víme, že čas je tím největším luxusem, nad těmito instagramovými účty podle nás stojí za to na chvilku jej ztratit. Jsou zaměřené zejména na fanoušky interiérového designu a architektury. A taky trochu na milovnice bot…

Advertisement

@ihavethisthingwithfloors
770 tisíc sledujících
Víte, co znamená slůvko selfeet? Je to zkratka pro specifické selfíčko chodidel, v tomto případě selfie chodidel provozovatelky účtu @ihavethisthingwithfloors na rozličných podlahách, ať už je to indický mramor, lité terrazzo, marocká dlažba, toskánská terracotta anebo byzantská mozaika. Mimochodem, inspirativní nejsou jen luxusní krytiny, ale také vybraná obuv tvůrkyně účtu. Není divu, že tento účet sledují i přední obuvnické značky.

@architecture_hunter
2,8 mil. sledujících

Účet mapující originální stavby po celém světě, ať už jsou to soukromé, nebo veřejné realizace, založila pětadvacetiletá Amanda Mello Ferber. Soudě podle počtu sledujících, něco na jejím kurátorském výběru bude. Jistě tomu prospívá i fakt, že projekty pro Architecture Hunter fotí elitní fotografové.

@accidentallywesanderson
1,4 mil. sledujících

Wally a Amanda Kovalovi jsou nadšenci do filmů a na svém účtu sbírají fotografie architektury, které jako by vypadla z „divnofilmů“ Wese Andersona. V loňském roce fotografie vydali i knižně a my jen dodáváme, že tam najdete i řadu snímků z pražských lokací.

@okolo_architecture
65,4 tisíc sledujících

Adam Štěch patří mezi „mladé a nadějné“ historiky architektury a designu a pravidelně publikuje v respektovaných mezinárodních magazínech. Je spoluzaklatelem skupiny nazvané Okolo, jež se zaměřuje na pořádání výstav a architektonických diskusí a na instagramovém účtu sdružení najdete mnoho zajímavých inspirací zaměřených především na modernismus.