Další článek
1 / 5

Postav si sám / S modulárními bloky vypadá váš byt pokaždé jinak

Stavební bloky navržené Virgilem Ablohem pro italskou designovou značku Cassina, které vzbudily značnou pozornost na letošním milánském Design Weeku, se konečně dostávají do prodeje. Nejsou laciné, ale váš byt bude díky nim vypadat pokaždé jinak. Trénink se stavebnicí Lego není nutností.

Advertisement

Kolekce s názvem Modular Imagination byla poprvé představena na letošním milánském Design Weeku a jejím základem jsou dva spojovací bloky různé velikosti, které lze různě skládat na sebe a vytvářet pokaždé jinou strukturu – ať už je to malý odkládací stolek, sedačka, nebo robustní židle.

Vloni zesnulý návrhář Virgil Abloh kusy vyvinul společně se značkou Cassina. Pro Abloha bylo nezbytné, aby návrhy byly udržitelné, ať už jde o samotný materiál, nebo o to, co se s produktem stane na konci jeho životnosti.
Projekt vznikl v době covidové pandemie v roce 2020 a byl dokončen krátce před návrhářovou předčasnou smrtí. „Virgil byl na tento projekt obzvlášť pyšný,“ praví se v tiskové zprávě.

Cena jednoho bloku z kolekce Modular Imagination vychází zhruba na 50 tisíc korun, seženete ji v butících značky Cassina, či přes její distributory.