• Art
  • Kultura
  • Páteční pětka / PR specialistka Barbora Bergová ve víkendovém dotazníku
Další článek
1 / 12

Páteční pětka / PR specialistka Barbora Bergová ve víkendovém dotazníku

„Jsem vděčná za každého spokojeného klienta,“ říká Barbora Bergová, majitelka PR a eventové agentury BB Media Consulting, která funguje na českém trhu více než deset let. Dlouhodobě zastupuje světové značky jako Tiffany & Co, Hublot, Prada, Moët & Chandon a Hennessy, českou mutaci magazínu Vogue CS, hotel Andaz Prague nebo Nadační fond Be Charity. V našem pravidelném Q&A odpovídá, co jí přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Ve světě specializovaných PR agentur její jméno rezonuje již řadu let. K jejím prvním klientům patřil jistý výrobce kabelek se sídlem v Pařížské ulici. Dostala zadání, aby se produkty do měsíce objevily v každém respektovaném lifestylovém magazínu tehdejší doby. A ona to dokázala. Věří, že její práce je postavena na píli, poctivé práci a následně dobrém jménu. Za dosavadní největší úspěch své kariéry považuje činnost pro centrálu značky Chanel a organizaci slavnostního otevření jejich prvního butiku v Praze.

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Momentálně mám v hlavě víc produktů, a to přesněji nádherné diamantové šperky značky Messika Paris. Právě v těchto dnech chystáme otevření monobrandového butiku v pražské Široké ulici. Je to teď moje největší pracovní náplň. Kromě výběru kolekcí pro český trh řešíme design butiku, výběr personálu a další věci s tím spojené. Musím přiznat, že jejich šperky mě naprosto uchvátily. Jsou to nádherné diamantové skvosty v té nejvyšší kvalitě, mají pařížský chic styl a jsou vhodné pro každodenní nošení.

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Moc ráda vařím. Je to pro mě oddychová činnost. Ráda v kuchyni improvizuji a vymýšlím nové recepty. Úplně bych nevypíchla konkrétní recpet. Vařím spíše zdravá, jednoduchá jídla, ale zato chutná. Hodně přemýšlím nad ingrediencemi. Chci, aby maso a vajíčka byla kvalitní a z dobrého chovu, stejně tak kupuji ovoce a zeleninu v bio kvalitě. Rostlinná mléka jako mandlové, pistáciové či kokosové si vyrábím doma sama, stejně tak si vyrábím domácí kefíry. Kdybych nedělala svou stávající profesi, tak se věnuji profesionálně výživovému poradenství. Jsem přesvědčená, že vypadáme a cítíme se podle toho, jak jíme.

3.
Co vám přináší klid v duši?

Žijeme v těžké době, která nám připomíná být vděční i za drobné věci. Mě osobně uklidňují obyčejné, prosté maličkosti. Umím se radovat z maličkostí. Hodina jógy, čas strávený s partnerem, čas strávený s rodinou, dobře odvedená práce, spokojený klient, užít si moje oblíbené nakupování, péče o květiny, a pokud je to možné, tak plánování cest. Teď se nejvíc těším na lyžařskou sezónu. Hory v zimě mi přináší velký klid v duši.

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

Cvičení s mojí nejoblíbenější lektorkou jógy Rosibel Marquez. Začaly jsme spolu cvičit jógu před více než deseti lety ve studiu YogaMe. Od letošního jara máme dvě privátní lekce týdně. Baví mě to. Vypnu u toho hlavu a navíc jsem ve skvělé fyzické kondici. Rosilel má mezi námi přezdívku „teroristka“, ale v tom nejlepším slova smyslu. S ní si opravdu dám pořádně do těla, ale já to mám ráda. Sportuji od dětství a jsem zvyklá mít disciplínu.

5.
Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Nedávno jsem si užila českou verzi filmu Známí, neznámí. Italský originál jsem viděla před pár lety a už tenkrát jsem byla fascinovaná scénářem a celou dobu promítání jsem ani nedutala. Ten nápad je naprosto skvělý. Parta letitých kamarádů, tři manželské páry a jeden single muž se sejdou na domácí party v luxusním bytě u manželů lékařů (plastický chirurg a psycholožka). Paní domácí vymyslí hru na pravdu, kdy všichni zúčastnění musí položit své mobilní telefony na stůl a všechny zprávy a příchozí hovory musí řešit veřejně přede všemi. Dál už nic neprozradím! Je to špičkový film, kde ani nemrknete okem, aby vám něco neuteklo. Ta party se jim pořádně rozjede. Velmi doporučuji!

Barboru můžete sledovat zdezde