Další článek
1 / 14

Nová řada doplňků od Cartier / O nic méně luxusní než slavné šperky

Zásnuby, výročí, narozeniny, význačné rodinné oslavy… přesně kvůli takovým příležitostem si obvykle asociujeme návštěvu butiku Cartier. Luxusní pařížské šperkařství, zastoupené u nás (kde jinde než) v Pařížské, nedávno však představilo kolekci praktických předmětů, jež se budou hodit i pro každodenní využití.

Advertisement

Celá kolekce vzácných objektů pro každý den nese příznačný název The Art of Living a tvoří ji psací potřeby, dekorativní a herní předměty a maličkosti pro děti. Potěší prakticky každého a své uplatnění naleznou zřejmě v každém zákoutí vašeho domu. Ať už pro své dekorativní, anebo čistě funkční možnosti…

Co se týká dekorací, v Cartier se výrazně spolehli na své dva z jasně rozpoznatelných symbolů, a to ikonku pantera a tmavočervený odstín. U dětských předmětů, jakými jsou chrastítko nebo vtipný držák na vajíčko, překvapí, že ačkoli jsou hravé, současně jsou vytvořeny z prvotřídních materiálů. A vaše dlouhé zimní večery už nikdy nebudou stejné s nádherným lakovaným herním boxem, který jistě poslouží i jako perfektní dekorace na konferenční stolek.

Třebaže kolekce předmětů pro běžné užití se pro brand jako Cartier jeví jako cesta přirozeného vývoje, slavné šperkařství se tomuto záběru několikrát pověnovalo i hluboko ve své minulosti.

Cartier se o výrobu těchto objektů zajímal již od roku 1880 – od prvních flakonů na parfémy po elegantní pudřenky, od kalamářů na inkoust k psacím potřebám a papírnickým sadám.
A Louis Cartier, vnuk zakladatele značky, již ve třicátých letech minulého století – krátce po založení oddělení S for Silver určeného k tvorbě luxusních dárků a předmětů, jako jsou zapalovače, kapesní hodinky a pásky – zdůraznil důležitost přikládanou doplňkům.

V jednom z rozhovorů údajně prohlásil: „Ve skutečnosti nevyrábíme pouze luxusní šperky. Řekl bych, pane, že naším šperkem dokážeme ozdobit ženskou šíji nádherným náhrdelníkem stejně dobře, jako naplnit její kabelku pudřenkou, zrcátkem, hřebínkem nebo pouzdrem na vizitky se stejným puncem originality a umění.“
Kolekci The Art of Living lze zakoupit v buticích Cartier, anebo na webu značky