Další článek
1 / 19

Nová klasika / Pětice prémiových nábytkářských značek z Itálie, o kterých se vyplatí vědět

Jakmile se řekne Itálie, jedním dechem lze dodat slůvka móda, jídlo, pláže a… design. Italský nábytkářský design je nepochybně gigantem svého žánru. Vybíráme pět nábytkářských značek z Apeninského poloostrova zaměřených na klasický styl s moderním twistem, na které se vyplatí vzpomenout, až bude potřeba.

Advertisement

Ačkoli italský design luxusního nábytku je celosvětovým pojmem, v běhu historie se maličko krčil ve stínu Francie (to do jisté míry platí i pro módu, i když před Italy to příliš nezdůrazňujte). Hlasitá francouzská přítomnost ve světě krásna se rázně rozkročila od Ludvíků sedmnáctého a osmnáctého století až po secesi a art deco. Ale i italský nábytek, hegemon dvacátého století, má dlouhou a působivou historii.

Platí to již od časů renesance, kdy se italský nábytek stal bezmála stejně vyhledávaným jako francouzský protějšek, přičemž rodiny jako Medicejští hrály významnou roli v rozvoji umění ve Florencii. A co teprve moderní doba, kdy Italové dali světu takové designérské a architektonické veličiny jako bratry Castiglioni, Vica Magistrettiho, Gia Pontiho, Gae Aulentiho, Marca Zanusa, Fornasettiho, Harryho Bertoiu, Carla Scarpu či Gabriellu Crespi – všechna tato jména se pro svůj nonšalantní modernistický styl vryla zlatým písmem do slovníku designu.

SIGNORINI & COCO

Historie společnosti se datuje do roku 1973, v Signorini & Coco se již od počátku věnují nábytku klasického střihu s důrazem na dokonalé řemeslné zpracování. V kolekcích se snoubí art deco s typickým italským glamourem, platí to nejen pro nábytek, ale i pro velmi ceněné řady svítidel.

Více o značce zde

CASAMILANO

Od svého debutu na milánském Salone del Mobile v roce 1988 se zaměřují na čisté linie nejvyšší kvality a od samého počátku i na udržitelnost (poměřené tehdejšími kritérii). Jak říkají zakladatelé, celý produkční proces je „zero kilometer“, vše totiž vzniká v proslavené lombardské nábytkářské oblasti Brianza.

Více o značce zde

SELVA

Láska k tradici, odvaha k inovacím, tak zní marketingový claim značky Selva, která se dříve zaměřovala více na tradiční italskou designérskou školu, ale v posledních letech, zřejmě s rezonující ozvěnou druhé části svého sloganu, se pouští i do daleko modernějších minimalistických návrhů, a to pod odnoží značky s znázvem Selva Phillip Selva.

Více o značce zde

OPERA CONTEMPORARY

Opera Contemporary byla založena v roce 2010 jako moderní odnož tradiční a erbovní značky Angelo Cappelini. Nečekejte tu Cappeliniho rokoko, ale spíše moderně pojaté liniem, jež na dobové tradice silně odkazují.

Více o značce zde

CAPITAL

Podobně jako je značka Opera Contemporary spjata s mainstreamovým brandem Angelo Cappelini, tak i nábytkářský brand Capital se ukrývá pod rouškou gigantu, a to Atmosphera. Pilířem všech kolekcí od padovské značky Capital je dřevo, mramor, látka a kůže, vše se stoprocentně italským rodokmenem. V posledních letech také veškeré produkty, tedy moderní klasické siluety skříní, pohovek, křesel, psacích stolů atd. splňují nejpřísnější požadavky udržitelnosti.

Více o značce zde