Další článek
1 / 8

Norsko jako na dlani / Inspirujte se skandinávským designem skrytým mezi fjordy

Po zimě zase pomalu začínáme vyrážet na chaty a chalupy. Inspirujte se pobytem v tiny houses, které vystavěla společnost Bolder ve spolupráci s nábytkářskou značkou Eikund v unikátním prostředí nad jedním z nejpozoruhodnějších norských fjordů s názvem Lysefjord.

Advertisement

Chatařský koncept Bolder je novátorský jak zvnějšku, tak i uvnitř. Při pobytu zde doslova splynete s přírodou a zachumláni v pohodlí svého kanape můžete pozorovat mohutné přírodní živly, jichž je tu nemálo – ať už se jedná o velkolepý svit, mlhu hustou tak, “že by se dala krájet,“ jak se říkávavalo v jednom starém českém večerníčku, ale i tiché kvílení větru a bouřlivé počasí po všech směrech.. a k tomu zcela úchvatné výhledy na fjord.

„Chtěli jsme do chatek zakomponovat klasický styl, něco, co jen tak nevyjde z módy. Pohodlí a design zde jdou ruku v ruce a věřím, že jsme plně naplnili vše, co společnost Bolder zadávala, totiž čistý design, výjimečnou kvalitu a tradiční vzhled,“ říká Jørgen Tengesdal, generální ředitel společnosti Eikund, která se za svou poměrně krátkou existenci etablovala jako strůjce renesance skandinávského designu zejména z padesátých let.

Klíčovým měřítkem bylo pohodlí – ostatně, pokoje v chatkách přímo vybízejí k nicnedělání a kochání se okolní přírodou. K tomu lze mimo jiné využít i šikmých područek židlí The Fluffy lounge chair od klasika skandinávského designu poloviny dvacátého století Fredrika A. Kaysera, o kterém jsme se zmiňovali například zde.

Více o chatkách zde