Další článek
1 / 54

Na návštěvě / Prosvětlený duplex v Barceloně, který dýchá Středomořím

V rezidenční oblasti na severním předměstí Barcelony se Selected podíval do duplexu sestávajícího ze dvou apartmánů, který pod taktovkou architektonického studia Egue y Seta rozkvetl teplými přírodními barvami v typicky středomořském stylu.

Advertisement

„Developeři po celém světě se vyhýbají barvám jako moru, protože mají pocit, že například žlutá stěna některé potenciální kupce odradí, a zároveň předpokládají, že spíše neutrální a světlé obklady se naopak budou líbit všem,“ říkají architekti z katalánského studia Egue y Seta. V duplexovém projektu s výmluvným názvem Color de Hogar v Ripolletu na předměstí Barcelony ukazují, že není potřeba se barev obávat. Zejména odstínů v útulných středomořských tónech…

„Navykli jsme vybírat domovy stejně jako spodní prádlo – většinou v různých odstínech bílé, pár kusů černé a pár dalších v barvě, jen pro velmi výjimečné příležitosti,“ pokračují architekti, kteří v duplexu barvami nešetřili – naleznete je hned za vchodovými dveřmi, v pokojích, na terase, na vestavných skříních, ale i uvnitř.

Duplex se skládá ze dvou menších bytových jednotek, jedné o zhruba 115 metrech čtverečních a druhé osmdesátimetrové. Vybavení nábytkem a osvětlením obstarala zejména španělská značka Kettal, další pochází od lokálních designérů jako Emiliana Design Studio nebo Patrizia Urqoia.

Architekti: Egue y Seta
Nábytek a osvětlení: Kettal, Nanna a Jorgen Ditzel, Patricia Urquiola, Doshi Levien, Michel Charlot, Emiliana Design Studio