Další článek
1 / 3

Lola od Casamilano / Ladné křeslo, které je epitomem současného nábytkářského designu

V Británii existuje přísloví, že zakoupené křeslo by mělo vydržet rozhodně déle než politici v jednom volebním období. V případě čalouněného křesla Lola z nové nábytkové kolekce italské značky Casamilano se to určitě vyplní. Prémiové posezení v limitované edici vzniká na severu Itálie a vyjma bytelnosti láká i na nadčasovou estetiku.

Advertisement

Italská značka nábytku Casamilano sice vznikla v devadesátých letech, ale rodinná tradice tří sourozenců-zakladatelů spadá až do dvacátých let minulého století, kdy jejich rodné městečko Brianza (dnes předměstí Milána) na severu Itálie patřilo k nábytkářským centrům Apeninského poloostrova.

Pro novou kolekci v Casamilano oslovili slavnou designérku a architektku Paolu Navone, která si vybudovala pověst již zkraje své kariéry jako členka avantgardního designérského sdružení Studio Alchimia. Navone spolupracuje s brandy jako Armani, Natuzzi, Cappellini nebo Habitat, její elegantní čalouněné křeslo s názvem Lola pro Casamilano má měkké obepínající linie, poskytuje absolutní pohodlí a jako praktický, ale i ozdobný artefakt krásně vyplní snad každý bytový prostor.

Více info a cena zde