Další článek
1 / 7

Kuchyně podle Noma / Kde koupit výbavu, jakou mají ve slavné kodaňské restauraci

Ačkoli René Redzepi, šéfkuchař a provozovatel jedné z nejslavnějších restaurací světa, Noma v Kodani, letos v lednu oznámil, že koncem příštího roku svůj podnik uzavře, je jisté, že duch jeho kaple moderní gastronomie jen tak nezanikne. Pokud chcete kus ikonické restaurace, jež byla pětkrát vyhlášená nejlepším gastropodnikem světa, mít doma v podobě její výbavy, zaostřete svou pozornost na heritage značku dánského designu Brdr. Krüger a Studio David Thulstrup.

Advertisement

Šéfkuchař a zakladatel restaurace Noma René Redzepi při modelování prostoru svěřil design do povolaných rukou studia Davida Thulstrupa, který se propojil s kodaňskou nábytkářskou firmou Brdr. Krüger založenou – navzdory svému skandinávsky modernistickému přístupu – již na sklonku devatenáctého století.

Ze spolupráce vzešla kolekce nábytku, která je k mání na webu značky. Návrháři akcentovali šéfkuchařův požadavek, aby nábytek byl jednoduchý a bytostně skandinávský, ovšem bez jakýchkoli severských designových klišé.

Základ kolekce tvoří židle ARV, jež jsou epitomem tohoto požadavku. Jejich design je strohý, tradiční, příkladně skandinávský a k tomu zcela jednoduchý.
„Všechny kusy jsou pečlivě vybrané, kurátorsky navržené a nijak nekřičí do světa. Celé to působí soudržně a holisticky,“ uvádí na webu značky Brdr. Krüger hlavní designér David Thulstrup.