Další článek
1 / 8

K-design / Po jihokorejském popu se hlásí o slovo tamější design

Po korejském popu, korejských automobilech a korejské kosmetice se s obdobnou vervou začíná ozývat korejský design. Oceňovaný návrhář Jinsik Kim, kterého specializovaný magazín Wallpaper před několika roky vyhlásil za jedno z nejzářnějších jmen světového designu, nyní přichází s vlastním nábytkářským brandem True To Type, o němž byste určitě měli vědět.

Advertisement

Snahou nového brandu True to Type renomovaného designéra Jinsika Kima je propojit jihoasijskou minulost a turbulentní současnost a najít jednoduchou expresionistickou estetiku.

„True to Type se zaměřuje na jemnou souhru materiálů, jejich přirozenou čistotu a mistrovské řemeslné zpracování,“ říká Kim. Do své tvorby se nebojí pouštět emoce a hledá hranice a nové souvislosti mezi uměleckým artefaktem a předměty denní spotřeby.

První kolekce zahrnuje minimalistické hranaté židle a stoličky, skříňové stolky, zrcadla, hliníkové úložné boxy a podnosy. Hlavním kriteriem je jednoduchost a poctivé řemeslné zpracování.

„Přestože uznáváme převládající trend moderního designu, který klade značný důraz na funkčnost a racionalitu, True to Type taky ochotně přijímá naše kulturní dědictví,“ dodává Kim. Jako značka v oblasti nábytku a životního stylu usiluje o novou inspiraci pro nové generace. A stejně jako v případě globálního monstrúspěchu K-popu či jihokorejské kosmetiky se nemusíme obávat, že by se mu to nepodařilo.

Více o značce zde