Další článek
1 / 5

Jako po pěšině / Přírodní koberce pro Gan navrhl slavný architekt Kengo Kuma

Správně zvoleným kobercem vaše místnost doslova rozkvete jako louka - a se správně zvoleným kobercem se doma budete cítit jako na té louce. Prémiové koberce z kolekce Goz, které pro španělskou značku Gan navrhl jeden z nejslavnějších japonských architektů současnosti Kengo Kuma nejenže nádherně vypadají, ale ještě splňují nejvyšší nároky udržitelnosti.

Advertisement

Kengo Kuma patří k nejuznávanějším současných japonským architektům a jeho dílo celosvětově proslulo pro harmonické spojení architektury s přírodou a sociální odpovědností.
Kuma pendluje mezi svým pařížským studiem a Tokiem, kde vyučuje architekturu na Tokijské univerzitě. Pro španělskou značku Gan odběhl od své profese a navrhl minisérii koberců s názvem Goz, jež se vyznačují typickou japonskou precizností a současně dbají na udržitelnost.

Kolekce, jíž značka Gan společně s architektem představila na nedávném Salone del Mobile v Miláně, sestává ze tří produktových řad – Kiri (mlha), Ame (déšť) a Tsuchi (půda).
Tvůrci oslovili mistry svého řemesla, kteří na ručních tkalcovských stavech splétali pruty z teakového dřeva – kruhového, půlkruhového nebo čtvercového průřezu – s panenskou vlnou do složité vazby. Každý gobelín je tak samostatným uměleckým dílem.

Více k zakoupení koberců zde