Další článek

Páteční pětka / Designérka Eva Vontorová ve víkendovém dotazníku

Má bohatou profesní zkušenost v módním designu na mnoha pozicích. Ještě během studia začala spolupracovat s českými i zahraničními konfekčními firmami jako designérka a po absolvování se etablovala jako creative director v několika z nich. V roce 2010 založila autorskou značku Ether. Eva Vontorová v našem pravidelném Q&A odpovídá, co jí přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Absolventka pražské UMPRUM a vídeňské Die Angewandte pracuje od počátku s těmi nejlepšími materiály. K výrobě používá pečlivě vybrané kůže z prémiových italských koželužen, jež vznikají jako druhotný produkt při zpracování masa nebo jako přebytky koželužen. V roce 2014 se se svou značkou Ether začala věnovat i ready-to-wear kolekcím, které představuje nejen na pražském Mercedes-Benz Fashion Weeku, ale velký úspěch sklidila také na módní přehlídkách v Číně, Berlíně nebo Paříži. Není divu, že prestižní Louis Vuitton City Guide adresu jejího studia pravidelně zařazuje do svého pražského výběru.

1

Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

V poslední době jsem intenzivně připravovala nový showroom a zároveň i novou kolekci FUTURA. V té pro mě jednoznačně vítězí kožený trenčkot a jeho dvojče z pařené vlny. Je to zimní verze mého nejoblíbenějšího Ether kousku, který mě provází už několik sezón, téměř v nezměněné podobě. Je to jednoznačně moje srdcovka.

2

Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Gastronomie je můj největší koníček hned vedle módy a designu. Přestože se to zdá nepravděpodobné, já u vaření relaxuju. Nevím, jaké moje jídlo je nejzajímavější, ale aktuálně jsem nadšená z marockého tažínu. Stále ho obměňuju a vylepšuju.

3

Co vám přináší klid v duši?

Jednoznačně příroda. Kdykoli to jde, tak vyjíždím z města do hor, lesů, k vodě. Potřebuju nutně jednou za čas vyměnit ruch města za zvuky přírody. Často takový výlet spojím právě s nějakým gastronomickým zážitkem. Nejvíc je pro mě sdílení takových zážitků s dobrou společností.

4

Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

Asi budu muset znovu zmínit nový showroom, protože práce na něm byla v poslední době opravdu intenzivní. Hlavní myšlenkou nového prostoru je ukázat vedle mé vlastní tvorby i můj pohled na svět designu a umění, a ten zprostředkovat. Vybírala jsem drobnosti, které mám ráda a používám, abych je mohla představit klientkám. Výsledkem je „Bytová galerie curated by Eva“. Takže činnost bych nazvala kurátorství.

5

Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Obecně moc nesleduju seriály a na filmy chodím spíš do kina, což jsem v poslední době tolik nestíhala. Pokud mám ale doporučit a chcete se zamyslet, a to nejen nad vztahy, tak rozhodně seriál Scény z manželského života. Nejvíc poslouchám podcasty. Když se chci pobavit, pustím si podcast o vztazích Jauuu, PS: to bolelo. A protože gastronomie je opravdu má vášeň, ráda poslouchám i gastro podcasty jako je například Ve vlastní šťávě.

Evu můžete sledovat zde