• Styl
  • Móda
  • Take It Slow / La Femme Mimi v nové kolekci střídá materiály i pohlaví
Další článek

Take It Slow / La Femme Mimi v nové kolekci střídá materiály i pohlaví

Jednou ze signifikantních hodnot značky La Femme Mimi je úcta k materiálu. Proto jsou dodavatelé pro její zakladatelku Mimi Lan Nguyen Hoang stejně důležití jako její čtyři švadleny. Každá z nich šije to, co má ráda a co jí jde nejlépe. Jedna má na starosti kabáty, druhá šije kimona a kalhoty, doménou další jsou šaty. Mimi je všestranná. Dělá jemné ruční práce a ráda vyšívá. Všechny tyto dovednosti zúročuje i v nové kolekci Take It Slow.

Advertisement

Modely, které v obchodě najdete, jsou vždy vytvořeny z udržitelných, většinou přírodních materiálů jako je len, bavlna a hedvábí. Pokud není možné přírodní materiály použít, snaží se Mimi najít látku, která je pro ni přijatelná. Místo polyesteru například volí tencel nebo viskózu.

Na tyto hodnoty nezapomíná ani v nové kolekci Take It Slow, která propojuje a kombinuje materiály jako hedvábí, hedvábný samet, úplet, hedvábí a lycru. Tvářemi kampaně, kterou nafotila fotografka Michaela Dzurna, se stala herečka Lenka Vlasáková a juniorský boxer Lam Pelnář.

Krásným detailem, který se prolíná celou kolekcí, jsou velké, perleťové knoflíky ve tvaru květin. Upoutá nejen jejich velikost, ale i tvar a lesk, které občas materiály doplňují a jindy jsou v jejich kontrastu.

V kolekci se objevuje i náhrdelník Heritage, který vznikl spojením vize značky Kaaret x La Femme Mimi. Spolupráce dvou designérek, jež spojuje pečlivý a promyšlený proces navrhování unikátních produktů, důležitost použitých materiálů. Obě ctí význam a sílu, kterou mohou designové objekty v našich životech mít. Takovou podobu má náhrdelník Heritage.

Náhrdelník Heritage kombinuje černé perly, deadstock a vintage skleněné korálky, různé druhy secondhandových sladkovodních perel s komponenty z mušlí a nerezové oceli.

Na začátku byl náramek z černých perel, který putoval z matčina na matčino zápěstí až na zápěstí Mimi, vnučky původní majitelky. Ta začala hledat nový způsob, jak zachovat tradici děděných perel. Vdechnout stávajícím materiálům druhý život je jedním ze základních principů, podle kterých se řídí designérka Klára Dudáková při navrhování všech produktů Kaaret. Společně s Mimi přišly s nápadem přeměnit perly v náhrdelník. Vznikl tak výrazný kousek, jenž zahájí novou kapitolu šperků, které se stanou rodinným dědictvím.

Kolekci Take it slow zakoupíte zde