Další článek
1 / 15

Home office / Jak si z domácí kanceláře vytvořit stylovku podle značky Opera Contemporary

Na letošním Salone del Mobile potěšila příznivce klasického stylu italská rodinná značka Angelo Cappellini společnou kolekcí se sesterskou značkou Opera Contemporary. Výslednici je mimo jiné high-endová řada s názvem Home Office, která z práce doma dělá učiněnou radost. A snad ještě víc se jí daří poskytovat prostor pro nabrání inspirace.

Advertisement

Při pohledu na novou kolekci nábytku do domácí pracovny značky Opera Contemporary se mi vybavily staré katalogové magazíny s italským designem ze sedmdesátých let, které jsem kdysi prohlížel u své babičky. Pečlivě je střežila ještě z časů komunismu a nehodlala se jich rozhodně zbavit. Ta velkolepá moderní estetika v mnohasestránkovém pestrobarevném magazínu mě něčím mocně oslovovala. Snad tou velkolepostí a designérskou velkorysostí a sebevědomím, kterým se produkty prezentovaly. Z domova za mého dětství jsem na to nebyl zvyklý.

Italská značka Opera Contemporary vznikla v roce 2010 pod záštitou ikonického nábytkářského brandu Angelo Cappellini s tradicí hluboko v devatenáctém století. Se svými prémiovými produkty se jí podařilo zachytit zejména fanoušky moderního designu, kteří se však rádi i otáčejí k estetickým prvkům dávné minulosti (na které se soustředí mateřská značka).

Na společné přehlídce v rámci milánského designového týdne Salone del Mobile nás vyjma oblíbených křesel Callas a nové verze pohovky Cosmo (New Cosmo) zaujala zejména kolekce Home Office sestavená z vysoce ušlechtilých materiálů. To je přesně domácí pracovna, která vyjma pracovních činností vybízí i k tomu, nabrat tu správnou inspiraci při rozjímání na pohovce – třeba i se sklenkou vybraného nápoje v ruce.

Středobodem kolekce je psací stůl s názvem Erik. Desku z ořechového dřeva Canaletto podpírá vestavěná zásuvka z vnější strany dozdobená diamantovým vzorem. Vcelku monumentální pracovní stůl získal i novou variantu v podobě kovové nebo skleněné horní desky.

Více o značce zde