• Styl
  • Móda
  • Páteční pětka / Vydavatelka Michaela Seewald ve víkendovém dotazníku
Další článek
1 / 6

Páteční pětka / Vydavatelka Michaela Seewald ve víkendovém dotazníku

Michaela Seewald je zakladatelkou a CEO multimediální společnosti V24 Media, která vydává módní bibli, magazín Vogue Czechoslovakia, a zároveň je jejím vlastníkem. V našem pravidelném Q&A odpovídá, co jí přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Michaela si do firmy přinesla mnoholeté zkušenosti z managementu a podnikání zahrnující například založení marketingové platformy, která umožňuje umělcům a návrhářům přístup na nové a rychle rostoucí trhy. Studovala práva na Univerzitě Karlově a ve švýcarském Curychu. O právu duševního vlastnictví a reklamě přednášela na Vysoké škole ekonomické. Žije střídavě v New Yorku a v Praze.

1.

Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Nevybavím si žádný konkrétní produkt, ale snažím se všechno nakupovat od lokálních výrobců, včetně designu. Mám ráda svůj každodenní život, ale je něco magického na tom, ztratit se v dobré knize. A vždy ocením dobré jídlo uvařené s láskou.

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Vaření beru jako zábavu. Často s dětmi a manželem gastronomicky experimentujeme. Především podle knih Deliciously Ella, kde najdete zdravé recepty, které se obejdou bez zbytečného vaření a pečení, od základu postavené na rostlinné stravě. Snadno se do nich zamilujete.

3.
Co vám přináší klid v duši?

Když jsou moje děti a nejbližší zdraví a šťastní.

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

Jízda na koni. Ne nadarmo se říká, že právě z koňského hřbetu je nejkrásnější pohled na svět. Koně jsou krásná a inteligentní zvířata, která mají velké množství energie a ráda ji předají, pokud si ji zasloužíte. Věřím, že koně mají schopnost léčit. Navíc v jejich sedle se naučíte ovládat svoje tělo a schopnost vést tak velké zvíře podporuje zdravé sebevědomí. Kůň nikdy nerozlišuje, zda je člověk krásný, ošklivý, bohatý, chudý, zdravý nebo nemocný. Vnímá jen a právě to, jak se chováte.

5.
Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Mezi filmy mám mnoho favoritů a všechny jsou staršího data. Z těch novějších bych vzpomenula drama The Lost Daughter s Oliviou Colman. Doporučuji skvělou knihu Ženy, které nechtěly mlčet od Mileny Bartlové, která vypráví o životě svých babiček a matky a přibližuje dějiny feminismu v české společnosti. Skrze jejich příběhy přibližuje, jak rozumět tomu, že všechny tyto ženy byly část svého života členkami komunistické strany. Jsou to příběhy silných, zajímavých žen na pozadí složitého dvacátého století.

Michaelu můžete sledovat zde