Další článek
1 / 19

George Sowden / Legendární designér představuje svou kolekci osvětlení, která rozzáří domov i zahradu

Letos osmdesátiletý slavný designér George Sowden se svým týmem se nově pustili do výroby osvětlení a výsledkem jsou přenosné silikonové lampy s minimalistickými tvary a výraznými barvami. Ostatně, co se barev týká, Sowden své úchvatné produkty „barví“ již od dob svého někdejšího členství v legendárním designérském uskupení Memphis, jež výrazně ovlivnilo estetiku osmdesátých letech a mezi jehož známé sběratele patřili i David Bowie či Karl Lagerfeld.

Advertisement

Erbovní britský návrhář George Sowden pro svou unikátní kolekci lamp založil subbrand s názvem SowdenLight, nejnověji se prezentuje řadou modulárního silikonového osvětlení s názvem Shades. Kouzlo kolekce spočívá v různých komponentech, které umožňují vytvářet rozličné konfigurace závěsných, stolních a stojacích svítidel. Kolekce Shades údajně vznikla čirou náhodou, kdy tým pracoval na úplně jiném projektu, ale zaujaly jej možnosti měkkého silikonu.

Silikon má několik technických a estetických vlastností. Je netoxický, dlouho vydrží, aniž by se na něm projevilo stáří, a je praktický – snadno se čistí, odolává nárazům i rozbití.
Kolekce čítá dvacítku závěsných svítidel, čtyři stolní lampy a dvě stojací lampy, vše v pestrých barevných variacích, jak je pro Sowdena typické. K dispozici je také venkovní lampa na baterie.
Speciálně vyvinutá Sowdenova LED žárovka se ovládá lehkým dotykem, zatímco baterii lze vyjmout a vyměnit za plně nabitou náhradní, abyste nemuseli mezi jednotlivými použitími čekat na plné nabití.

Silikon má několik technických a estetických vlastností. Je netoxický, dlouho vydrží, aniž by se na něm projevilo stáří, a je praktický – snadno se čistí, odolává nárazům a rozbití.
Kolekce čítá dvacítku závěsných svítidel, čtyři stolní lampy a dvě stojací lampy, vše v pestrých barevných variacích, jak je pro Sowdena, jednoho ze spoluzakladatelů legendární designérské skupiny Memphis Group typické. Doplňme, že Memphis Group se sice nejvýrazněji do dějství svými barevnými a extravagantními tvary nábytku a doplňků zapsala v „popových“ osmdesátkách, dění ale ovlivňuje dosud.

K dispozici je také venkovní lampa na baterie. Speciálně vyvinutá Sowdenova LED žárovka se ovládá lehkým dotykem, zatímco baterii lze vyjmout a vyměnit za plně nabitou náhradní, abyste nemuseli mezi jednotlivými použitími čekat na plné nabití.

Více o kolekci zde