Další článek
1 / 5

Gallotti&Radice / Co přináší nová kolekce renomovaného italského lifestylového brandu?

Italský lifestylový brand Gallotti&Radice, který si vybudoval reputaci zejména pro své skleněné artefakty, představil na nedávném milánském Salone del Mobile 2023 novou kolekci. Ta čítá celou škálu produktů od pohovky přes konferenční stolky, křesla a vitriny, až po jídelní kout s kompletním vybavením.

Advertisement

Značka Gallotti&Radice založená v Itálii v polovině padesátých let se pro výstavní stánek na nedávno skončeném milánském veletrhu nábytku Salone del Mobile inspirovala třemi elementy, a to hvězdami, přírodou a souladem. Prezentace se zaměřila zejména na materiály a povrchové úpravy, které tvoří leitmotiv celé výstavy. Mezi důležitými dekorativními prvky nalezneme dům Plejád v prostoru recepce. Jedná se o produkt vyrobený společností Milleforma exkluzivně pro Gallotti&Radice podle návrhu Studiopepe.

Boiserie, ekologický prvek vyrobený z bavlněné celulózy, se později stane součástí firemního katalogu a ukážou se jako dokonalé vyjádření interakce mezi přírodními inovacemi a designem. Architektonické tóny jsou stejné jako v návrzích tkanin, kde převládají neutrální barvy proložené terakotovými tóny. Oblé, jemné tvary, zkosené stěny a reliéfní povrchové úpravy přispívají k dosažení harmonického prostředí.

Celá expozice dokázala dokonale skloubit ikonické kousky značky se zcela novými návrhy, které jsou výsledkem navázaných partnerství s mezinárodně uznávanými návrháři, jakými jsou Massimo Castagna, Oscar a Gabriele Buratti, Dainelli Studio, Studiopepe, Federica Biasi, Pietro Russo a Pinuccio Borgonovo, stejně jako novější spolupráce se Staffan Tollgard + Filippo Castellani a Draga & Aurel.

Značku Gallotti&Radice lze na českém trhu objevovat zde