Další článek
1 / 5

Domácí lounge / Značka nábytku Ligne Roset vrací do hry svůj masterpiece ze 70. let

Erbovní značka nábytku Ligne Roset přichystala radost všem nadšencům designu a po zhruba patnáctil letech znovu uvedla na trh řadu Pumpkin, kterou původně v sedmdesátých letech stvořil slavný návrhář nábytku, interiérů, ale i automobilů Pierre Paulin.

Advertisement

Řada Pumpkin sestávající z otočného křesílka, „loveseatu“, pohovky a otomanu byla původně navržena v roce 1971 pro soukromý byt francouzského prezidenta Georgese Pompidua v Elysejském paláci, poté, co státník vyslovil přání o netradiční rekonstrukci, která by plně reflektovala designový průmysl v zemi Galského kohouta. 

Když značka vypustila i limitku pro volný prodej, v médiích se stala obřím hitem a pro své zaoblené tvary získala přízvisko „Dýně“.

Pokud se budete pídit po originálních kusech ze sedmdesátých let, příliš štěstí asi mít nebudete, protože ty jsou mimořádně vzácné. Pro všechny ostatní v Ligne Roset připravili re-release (poprvé na něj došlo už v roce 2008) a v tiskové zprávě praví, že právě „Pumpkin“ poskytuje zcela ultimátní lenošení. Proč se co nejdřív nepřesvědčit osobně?