Další článek

Páteční pětka / Majitelka značky vonných svíček Anna Vodrážková ve víkendovém dotazníku

V produktech své značky propojuje umění, design, vůně a světlo. Kromě vlastních kolekcí se zaměřuje i na zakázkovou tvorbu. Zakladatelka značky vonných svíček Knot Knot Candles Anna Vodrážková našem pravidelném Q&A odpovídá, co jí přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

„Chci mít kolem sebe takové věci, které mi přinesou potěšení a zamyšlení pokaždé, když se na ně podívám,“ říká Anna. I proto roce 2021 založila značku vonných svíček Knot Knot Candles, které tvoří ve své dílně na pražských Vinohradech.

1

Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Lavička značky Hay, která má na fotografii naprosto nezachytitelnou barvu. Z mých produktů mi dělá radost každá svíčka, která vypadá a voní tak, jak jsem si na začátku procesu přála. Naposled to byla mandarinková svíčka s tištěnou přílohou, která vznikla ve spolupráci se značkou Komio. Dětskou radost mám z každého nového nástroje v dílně, ať je to 3D tiskárna nebo odlamovací nůž.

2

Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Vařím pořád a ráda. Čím dál častěji je pro mě zajímavější umět uvařit pouze z toho, co mám doma. A aby to netrvalo déle než třicet minut. Současně jídlo nesmí být ošizené na chuti, ani na vzhledu. Věřím, že i všední jídlo může chutnat výjimečně. Ale co si budeme povídat – vařit pro strávníky, kteří nejvíc ocení těstoviny s červenou omáčkou, není zrovna motivující.

3

Co vám přináší klid v duši?

Dokonale uklizený byt. Ale v tom našem je to otázkou pouhých pár minut. I proto se uklízím do dílny – sprostý devadesátkový playlist, kvalitní pracovní nástroje, černý čaj a ponoření se do práce na mě také platí. A ještě jedna blbost – když dětem stihnu nakrájet a do krabičky úhledně naskládat ovoce a zeleninu.

4

Jakou činnost jste si nedávno osvojil a baví vás?

Začala jsem chodit na high heels dance. Účinně a vlastně velmi rychle se mi mění vztah k sobě samé a mému sebevědomí, vnímání ženskosti, a k tančení na podpatcích před zrcadlem. Maximálně mě to baví.

5

Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Seriálové drama Lakers: Vzestup dynastie, které zachycuje profesní i osobní život legendárního basketbalového týmu Los Angeles Lakers. Vedle seriálů jako je MedvědBoj o moc, které nesmírně miluju, je Lakers neprávem opomíjený a formálně mimořádný seriál. Abyste si obě řady seriál užili na jeden zátah, nemusíte fandit sportu a rozumět basketu.

Annu můžete sledovat zde