• Radosti
  • Auta & technika
  • Ostrý poslech / Jaká jsou první sluchátka od krále bezdrátových reproduktorů?
Další článek
1 / 6

Ostrý poslech / Jaká jsou první sluchátka od krále bezdrátových reproduktorů?

Americká společnost Sonos si za dobu své poměrně krátké existence - čtveřice audionadšenců ji v Kalifornii založila před dvaadvaceti roky - vydobyla důležitou pozici v oblasti audiotechniky. Bezdrátové reproduktory značky Sonos totiž naplňují vše, co je potřeba k přívlastku „ikonický“: nejen, že mají solidní zvuk, ale taky skvěle vypadají. Nyní značka pod označením Sonos Ace do svého portfolia poprvé přidává sluchátka a odborníci uvedení na trh shodně popisují výstižným souslovím „strong debut“.

Advertisement

Bezdrátové reproduktory a televizní soundbary s visačkou Sonos mají pověst skvělých výrobků a často i objektů touhy, jež v oblasti techniky umí vyvolat snad jen jedna jiná, rovněž kalifornská značka, jejíž jméno jistě netřeba zmiňovat.
Jednou z hlavních funkcí velmi kvalitně vystavených sluchátek s magneticky odnímatelnými náušníky (podobně jako AirPods Max) je možnost okamžitého přenosu televizního zvuku ze soundbaru Sonos do sluchátek pouhým klepnutím na tlačítko.

Prostorový zvuk s technologií Dolby Atmos vás obklopí detailním zvukem ze všech stran a dynamické sledování pohybu hlavy vás udrží v centru dění, i když se od televize vzdálíte. Během letošního roku v Sonos plánují přijít s radikální technologií TrueCinema, která přesně zmapuje váš prostor a poté vykreslí kompletní systém prostorového zvuku – pro poslech „tak realistický, že zapomenete, že máte nasazená sluchátka,“ jak se praví v tiskové zprávě, tak se nechme překvapit.

Když už jsme zmínili AirPod Max, sluchátka Sonos Ace si je podle prvních recenzí zřejmě namazají na chleba. Kožené (veganská kůže) naušníky jsou tedy magnetické a snadno odnímatelné, to mají s produktem s nakousnutým jablkem ve znaku společné, ale Sonos přidává několik dalších promyšlených prvků; vnitřky jsou barevně odlišené, takže snadno poznáte, která patří na kterou stranu. Na vnější straně sluchátek je povrchová úprava odolná proti otiskům prstů, která omezuje vznik šmouh – obzvlášť oceníte u černého páru. A konstrukce z paměťové pěny má různou úroveň polstrování, aby se zabránilo přílišnému tlaku na jednu část hlavy.

Ace jsou také mnohem lehčí než AirPods Max. Není v nich tolik kovu, ale stále působí velmi dobře a kvalitně. A na uších jsou skutečně pohodlné. Dalšími vychatávkami je prvotřídní aktivní potlačení hluku (ANC), ale i režim pozornosti (Aware mode). Sluchátka Sonos Ace jsou dostupná od 5. června za 12 490 Kč.