• Art
  • Kultura
  • Páteční pětka / Kolážistka Anna Borovičková Ročková ve víkendovém dotazníku
Další článek
1 / 21

Páteční pětka / Kolážistka Anna Borovičková Ročková ve víkendovém dotazníku

Ulepená já, tak si na svém instagramovém účtu říká brněnská umělkyně Anna Borovičková Ročková. Vytvořila svůj vlastní snový svět plný koláží, obrázků a také originální poezie, který fascinuje její stále se rozšiřující okruh fanoušků. Anna Borovičková Ročková v našem pravidelném Q&A odpovídá, co jí přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Výmluvný pseudonym vznikl už během studia střední školy při prvních slepených kolážích. Zdánlivě náhodným řazením slov dává vzniknout překvapivým spojením mající nevšední význam, které nutí člověka k úsměvu. Koláže tvoří z novinových ústřižků, obrázků a prakticky ze všeho, co ji zrovna přijde pod nůžky. Postupem času začala svou tvorbu prezentovat na sociálních sítích a v roce 2020 vydala první knihu svých autorských koláží V sobotu se obejmeme.

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Během Velikonoc na Valašsku jsem pro sebe znovuobjevila ledové čokoládky v těch třpytivých obalech zabalené v igelitovém kornoutu. Jako malá jsem je u babičky chodila ujídat do mrazáku. Takový ten pocit, kdy po strašně dlouhé době cítíte chuť, na kterou jste málem zapomněli, ale přitom stačí kousek, a člověk se na těch pár sekund vrátí v čase. Během psaní téhle odpovědi jsem snědla další dvě.

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Naučila jsem se péct ty nejlepší loupáky na světě. Sypu je mákem nebo plátky mandlí. Po upečení jich pár sním, ještě když jsou horké.

3.
Co vám přináší klid v duši?

Když konečně přijde jaro a vzduch začne vonět jinak. V ten moment teatrálně házím zimní kabát na dno skříně a odmítám přijmout variantu, že by se mohla zima ještě vrátit. Letos jsem ten kabát už dvakrát potupně brala zpátky. Mám takový celoživotní pocit, že přijde jaro a zachrání nás od všeho.

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

Nedávno se nám narodil první syn, tedy si pomalounku osvojuji úplně nový druh bytí. Je to takové nikdy nekončící se učení něčeho, na co neexistuje žádná univerzální příručka. Naštěstí je to víc krásné než náročné.

5.
Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Matthias a Maxime od Xaviera Dolana. Za mě jeden z nejikoničtějších prvních polibků ve filmové historii. Ze seriálů jedině Kancl.

Annu můžete sledovat zde