• Art
  • Kultura
  • Páteční pětka / Herečka a režisérka Petra Nesvačilová ve víkendovém dotazníku
Další článek
1 / 13

Páteční pětka / Herečka a režisérka Petra Nesvačilová ve víkendovém dotazníku

Shrnout profesní zaměření Petry Nesvačilové by vydalo na celý odstavec. Je nejenom herečkou, ale i scenáristkou, fotografkou, zpěvačkou, tanečnicí, dokumentaristkou, spisovatelkou a režisérkou. Do hledáčku širší veřejnosti vstoupila zejména postavou prostořeké Venduly v road movie Pusinky, jako dokumentaristka pak kritikou oceňovaným příběhem policistky Heleny Káhnové, které se podařilo v devadesátých letech poslat do vězení tzv. Berdychův gang, a předloni výrazně zabodovala sbírkou fejetonů s názvem Skutečná. V našem pravidelném Q&A Petra odpovídá, co jí přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Velice mne baví české značky a jejich produkty, naposledy mě potěšily krásné náušnice od Alo Diamonds pro naší dceru Jasmínku Rikku. Miluji zlato!

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Asi svíčkovou. Jinak tak nějak vše. Umím japonský ramen, kulajdu i zelňačku. Vaření mě hodně baví. Umím navařit pro dvacet lidí, i jen pro sebe. Těší mne těšit ostatní. Nyní moc nevařím a jsem šťastná, že můj muž vaří a naprosto dokonale. To je michelinský král.

3
Co vám přináší klid v duši?

Určitě moje dcera, můj muž a moje rodina. Miluji svoji práci. Teď hodně po nocích píši, pracuji na nových, autorských projektech. Do toho se jako herečka připravuji na další film. Nutí mě to být pořád v klidu, aby člověk si v tom dění našel jistý balanc.

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

Asi odsávaní mléka. Je neuvěřitelné, že z mého těla jsem schopna dát potravu jinému člověku. To je fascinující. Možná taky lenost. To je další má nová činnost a musím říci, ze velmi praktická, protože člověka to nutí víc k představivosti. Doporučuji všem.

5.
Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Skvělá byla satirická minisérie HBO z dílny Mikea Whitea Bílý Lotos, nebo fenomén Trojúhelník smutku, jež si vysloužil Zlatou palmu. Určitě doporučuji dokument Lucie Králové KaprKód a Zkouška umění od Adélky Komrzý.

Petru můžete sledovat zde