• Relax
  • Hytta / Jak si užít skandinávský víkend na samotě v moravských lesích
Další článek
1 / 31

Hytta / Jak si užít skandinávský víkend na samotě v moravských lesích

Zavítejte do místa s kouzelnou atmosférou a nechte své oči hýčkat lesní krajinou přímo z postele. Představujeme vám Hyttu, jedinečný koncept typické norské chaty s pohodlím pro práci v přírodě, která přináší kus skandinávského hygge do našich krajů.

Advertisement

S nástupem covidu a náročného období, kdy jsme se všichni učili pracovat doma, se mezi mileniály ujal koncept „home office“ v hotelech, chatách a dokonce i v lázních. Vlastně je to takové zabití dvou much jednou ranou. V pronajatém objektu si můžete odpočinout a zároveň se vám bude lépe pracovat v novém prostředí, vše pochopitelně za přítomnosti rychlého internetu. Hytta je unikátní svou lokalitou, svým promyšleným designem, ale i svou snahou vyčnívat mezi konkurencí. Jeho tvůrci hledali inspiraci v Norsku (Hytta znamená v překladu z norštiny chata), specifické svou zadumanou krajinou a klidem, který tak často chybí nám všem.

Ačkoli se Hytta nachází na úplné samotě uprostřed lesů, je snadno dostupná. Příjezdová cesta vede přímo k chatě, spolehněte se tak na pohodlí dojezdu téměř jakýmkoli autem. My jsme dojeli za tmy a byli velmi příjemné překvapení, že na nás svítila mezi korunami stromů a zvládli jsme k ní jednoduše dojit. Jakmile jsme prošli do hlavní místnosti, tedy obývacího pokoje s kuchyní a jídelnou, otevřel se nám prostor, který byl štědrý svou velikostí a komfortem.

Dřevěná konstrukce chaty dovolila architektům přidat na výšce stropu tak, že malým střešním okýnkem můžete pozorovat klepající větev ve větru a kochat se modrou oblohou. Prostoru rovněž lichotí i velká a vkusně řešená okna ze všech stran. Ty umocňují pocit, že se skutečně nacházíte uprostřed lesa. Když budete mít štěstí jako my, možná u ranní kávy zahlédnete nedaleko se pasoucí srnky, a věřte nám, že ta atmosféra vás naprosto pohltí.

Obývací pokoj je srdcem celé chaty. Ta je rozdělena na tři elementy, které vám pomohou najít svůj klid. V kuchyni vás určitě mile překvapí Moccamaster, oblíbený retrokávovar na překapávanou kávu, a veškerá vybavenost v minimalistickém stylu. V hlavní odpočinkové části budete mít hned dvě možnosti, jak načerpat potřebnou sílu – k dispozici vám bude snad ta nejpohodlnější pohovka, na které jsem měla tu čest kdy sedět, její šířka, délka i tvrdost je naprosto dokonalá. Pokud ale budete mít jiný názor, možná vám lépe poslouží sezení u okna, kde můžete natáhnout nohy a sedět klidně i hodiny (ano, je to reálné, sama jsem to vyzkoušela), protože ten pohled na břízy se vám nikdy neokouká.

Tu stěžejní část pracovního procesu můžete bez problémů vykonávat za velkým dubovým stolem, u kterého najdete snad veškeré multimediální doplňky, které potřebujete. Ani se nemusíte bát, že vám zamrznou data, chata je vybavena rychlým internetem od Starlinku. Pracujete-li s grafickými programy, určitě oceníte možnost připojit další monitor, využít můžete i dostupné počítačové myši a klávesnice, kabely a další podobné věci. A v neposlední řadě si díky „OK, Google“ můžete pustit váš oblíbený song nebo skandinávskou povídku pro zpestření dne, aniž byste museli vstávat od stolu.

A jakmile se vám začnou klížit oči a zatoužíte po nerušeném spánku, odeberte se nahoru po schodech a ulehněte do postele, ze které budete mít ráno výhled tak kouzelný, že se vám těžko bude vstávat. A když už se vám podaří vstát, určitě doporučuju strávit nějaký ten čas v koupelně s kamenným dekorem a Walk In sprchou.

Cesta do Zlína není z Hytty daleká, dostanete se tam za pouhých patnáct minut autem, a pokud jste ještě baťovské město nenavštívili, určitě vás ohromí svou jinakostí, ale i svými architektonickými skvosty. V létě pak můžete vyrazit na projížďku na kole do nedalekých Luhačovic. No, ale pokud venku prší/sněží/padají kroupy, vykašlete se na okolní svět, zapojte projektor a užijte si nikým nerušené volno.

Svou „pracovní rekreaci“ si můžete zarezervovat na webových stránkách a pro dokreslení atmosféry sledujte instagramový profil.