• Styl
  • Móda
  • Zero-waste fashion / Elegantní podzimní kolekci české značky La Femme Mimi dominují oversize pláště a sukně
Další článek
1 / 50

Zero-waste fashion / Elegantní podzimní kolekci české značky La Femme Mimi dominují oversize pláště a sukně

Značka La Femme Mimi pod vedením návrhářky Mimi lan Nguyen tradičně skloňuje udržitelnost ve všech možných pádech a Mimi je průkopnicí takzvané zero-waste módy – designuje bezezbytkově. Ani čerstvá kolekce AW21 tvořená 100% přírodními materiály není výjimkou a část tržby navíc poputuje na dobročinné účely.

Advertisement

Elegantní kabáty a zavinovací sukně v oversize střihu, zateplené vesty a praktické kožené pásky s důrazem na udržitelnost, to jsou nejvýraznější body kolekce na podzim/zimu 2021. „V této linii jsem se inspirovala tužbami mých klientek, které si ke svým stávajícím kouskům od La Femme Mimi přály kombinovat něco zcela nového,“ popisuje Mimi lan Nguyen. „Nikdy předtím jsem se nesoustředila na vesty tolik jako v této kolekci. Nejen že jsou trendy, zároveň poskytují pohodlí a teplo v pochmurných dnech. Jejich límečky jsou navíc vytvořeny ze zbytků látek z předešlých kolekcí,“ dodává návrhářka.

Veškeré materiály jsou 100% přírodní. „Snažím se dosáhnout použití co nejkvalitnějších přírodních materiálů za nejdostupnější možné ceny,“ říká návrhářka. 10 % tržeb této linie pořízených z prodeje na e-shopu značky bude navíc darováno nadaci Blue Dragon, která se soustředí na pomoc vietnamských dětí bez domova v Hanoji.

Na kolekci spolupracoval také designér Jakub Křelina, který ji doplnil o originální náhrdelník ve tvaru srdce, který je vytvořen z lahve na výrobu šlehačky, a také návrhářka Mariana Václavková, jež přispěla originální upcyclovanou obuví.

Kolekci AW 2021 zakoupíte zde