• Styl
  • Hodinky & klenoty
  • Tmavomodrý svět / Elegantní dámské hodinky mají letos svůj barevný trend
Další článek
1 / 6

Tmavomodrý svět / Elegantní dámské hodinky mají letos svůj barevný trend

Moderní chytré hodinky dovedou sledovat vaše kroky, hlídají kvalitu spánku, srdeční tep či spotřebované kalorie. Ruku na srdce – potřebujeme tohle všechno, když vyrážíme do společnosti? Tradiční formální hodinky budou v tomto případě určitě lepší. A my můžeme poradit při jejich výběru. Elegantní dámské hodinky pro tento rok připomínají trendy osmdesátých let a hodinářští trendesetteři barevně hodně věří barvě klidu, tradice a stability. Tedy modré.

Advertisement

Rado True Thinline My Bird
Model My Bird je součástí speciální kolekce Designers‘ Series, která je výsledkem spolupráce se světovými designéry. Na tomto se konkrétně podílela Evgenia Miro a jejím dílem je
laserově gravírovaný motiv pírka na číselníku, který pokračuje i na tahu. Modelu ze sytě modré a leštěné a vysoce odolné high-tech keramiky dodává dynamičnost i lehkost. Číselník je minimalistický, bez indexů a jen se zlatou značkou výrobce – o to více vyniknou zlaté ručky. Pírko symbolizuje i lehkost keramického materiálu, modrá barva pak moudrost, duchovnost a ušlechtilost.
58 300 Kč, koupíte například zde

Zenith Defy Midnight
Společnost Zenith si vytyčila úkol, jak definovat ženskost, a zdá se, že tímto modelem z kolekce Elite, pojmenovaným Vzepřít se půlnoci, který jakoby objímá vesmír a zároveň je snivý, se to podařilo. Sportovně elegantní hodinky, inspirované ženou s nespoutanou duší, která se nebojí svých snů, mají své majitelce sloužit nejen jako šperk, ale i jako každodenní společník. Ocelové pouzdro je na lunetě doplněno šedesáti diamanty, modrý ciferník evokuje noční oblohu a další diamanty obsazují místa indexů kromě trojky, kde je datové okénko. Ocelový tah lze snadno vyměnit za řemínky, které jsou s hodinkami dodávány, aby se lépe sladily s oblečením.
278 200 Kč, koupíte například zde

Hamilton American ClassicRailRoad Lady Quartz
Klasický americký styl těchto hodinek Hamilton je působivý, není tu ale cílem, nýbrž cestou, jak vyvolat potěšení u té, která si je připne na zápěstí. Ocelové pouzdro obsahuje automatický kalibr, ostře řezané akcenty jsou nasazeny na ciferníku z perleti, takže tu krásně kontrastuje tvrdost s jemností. Akcenty ještě zvýrazňuje tucet diamantů, na lunetě jich je pak šedesát. Hodinky jsou vybaveny odolným safírovým sklem s antireflexní úpravou, aby nic nerušilo pohled na modrou šípovou sekundovou ručku, jak se propojuje s indexy. Voděodolnost do padesáti metrů.
1695 dolarů, koupíte například zde

Ballon Bleu de Cartier
Ženskému zápěstí zcela jistě dodají eleganci hodinky Ballon Bleu s ocelovým pouzdrem o průměru 33 mm (k dispozici jsou i větší). Podle společnosti Cartier se vznášejí jako balón na modré obloze, modré jako kabošon spinelu – broušený polodrahokam bez fazet – zasazený do boku. Modré jsou i ručky ve tvaru meče, ukazující římské indexy na postříbřeném opaleskujícím ciferníku, který je pokryt gilošováním. Mechanický kalibr s automatickým natahováním, články tahu zdobí saténování. Hodinky jsou voděodolné do třiceti metrů.
176 000 Kč, koupíte například zde