• Styl
  • Hodinky & klenoty
  • Tmavomodrý svět / Elegantní dámské hodinky mají letos svůj barevný trend
Další článek
1 / 6

Tmavomodrý svět / Elegantní dámské hodinky mají letos svůj barevný trend

Moderní chytré hodinky dovedou sledovat vaše kroky, hlídají kvalitu spánku, srdeční tep či spotřebované kalorie. Ruku na srdce – potřebujeme tohle všechno, když vyrážíme do společnosti? Tradiční formální hodinky budou v tomto případě určitě lepší. A my můžeme poradit při jejich výběru. Elegantní dámské hodinky pro tento rok připomínají trendy osmdesátých let a hodinářští trendesetteři barevně hodně věří barvě klidu, tradice a stability. Tedy modré.

Rado True Thinline My Bird
Model My Bird je součástí speciální kolekce Designers’ Series, která je výsledkem spolupráce se světovými designéry. Na tomto se konkrétně podílela Evgenia Miro a jejím dílem je
laserově gravírovaný motiv pírka na číselníku, který pokračuje i na tahu. Modelu ze sytě modré a leštěné a vysoce odolné high-tech keramiky dodává dynamičnost i lehkost. Číselník je minimalistický, bez indexů a jen se zlatou značkou výrobce – o to více vyniknou zlaté ručky. Pírko symbolizuje i lehkost keramického materiálu, modrá barva pak moudrost, duchovnost a ušlechtilost.
58 300 Kč, koupíte například zde

Zenith Defy Midnight
Společnost Zenith si vytyčila úkol, jak definovat ženskost, a zdá se, že tímto modelem z kolekce Elite, pojmenovaným Vzepřít se půlnoci, který jakoby objímá vesmír a zároveň je snivý, se to podařilo. Sportovně elegantní hodinky, inspirované ženou s nespoutanou duší, která se nebojí svých snů, mají své majitelce sloužit nejen jako šperk, ale i jako každodenní společník. Ocelové pouzdro je na lunetě doplněno šedesáti diamanty, modrý ciferník evokuje noční oblohu a další diamanty obsazují místa indexů kromě trojky, kde je datové okénko. Ocelový tah lze snadno vyměnit za řemínky, které jsou s hodinkami dodávány, aby se lépe sladily s oblečením.
278 200 Kč, koupíte například zde

Hamilton American ClassicRailRoad Lady Quartz
Klasický americký styl těchto hodinek Hamilton je působivý, není tu ale cílem, nýbrž cestou, jak vyvolat potěšení u té, která si je připne na zápěstí. Ocelové pouzdro obsahuje automatický kalibr, ostře řezané akcenty jsou nasazeny na ciferníku z perleti, takže tu krásně kontrastuje tvrdost s jemností. Akcenty ještě zvýrazňuje tucet diamantů, na lunetě jich je pak šedesát. Hodinky jsou vybaveny odolným safírovým sklem s antireflexní úpravou, aby nic nerušilo pohled na modrou šípovou sekundovou ručku, jak se propojuje s indexy. Voděodolnost do padesáti metrů.
1695 dolarů, koupíte například zde

Ballon Bleu de Cartier
Ženskému zápěstí zcela jistě dodají eleganci hodinky Ballon Bleu s ocelovým pouzdrem o průměru 33 mm (k dispozici jsou i větší). Podle společnosti Cartier se vznášejí jako balón na modré obloze, modré jako kabošon spinelu – broušený polodrahokam bez fazet – zasazený do boku. Modré jsou i ručky ve tvaru meče, ukazující římské indexy na postříbřeném opaleskujícím ciferníku, který je pokryt gilošováním. Mechanický kalibr s automatickým natahováním, články tahu zdobí saténování. Hodinky jsou voděodolné do třiceti metrů.
176 000 Kč, koupíte například zde