• Styl
  • Design
  • Šťastná v Karlíně / Lenka Šťastná o otevření concept storu s přírodní kosmetikou
Další článek
1 / 12

Šťastná v Karlíně / Lenka Šťastná o otevření concept storu s přírodní kosmetikou

Poté, co se její koncept s přírodní kosmetikou Byssine úspěšně zavedl on-line, rozhodla se Lenka Šťastná pro otevření do kamenného obchodu. Byssine Store nově oživuje pražský Karlín a zlepšuje i zákaznické vnímání zážitkového nakupování.

Advertisement

Lenka Šťastná založila v roce 2019 e-shop s organickou botanickou kosmetikou Byssine. Jejím cílem je vyhledávat nezávislé, zajímavé a inovativní značky, které se zaměřují na péči o pleť, tělo i duši. Výběr kurátoruje ona sama a mnoho brandů má v jejím portfoliu výhradní zastoupení. Například značka Ayuna, která využívá tři úrovně působení – k péči o pleť přistupuje na úrovni kůže, krevního oběhu a emocí, nebo Max and Me z Vídně, pro kterou jsou důležité holistické účinky éterických olejů.

E-shopu se dařilo, ale Lenka Šťastná tušila, že si produkty zaslouží i komplexnější přístup, než jen zevrubné popisy v on-line prostředí. A i když připravovala čas od času pop-up shopy, kde si zákazníci mohli produkty osahat, ve skrytu duše rozmýšlela nad kamenným obchodem. V Karlíně, kde patnáct let žije, a kde to má jednoduše ráda. I když na plnění snů nebyla nejpříznačnější doba – šlo o začátek roku, prázdná obchodní jednotka kousek od restaurace s pekárnou Eska v nově zrekonstruovaném domě, byla přesně to, co hledala.

Měla několik měsíců na to, aby vymyslela koncept i interiér. S tím jí nakonec pomohla filmová architekta a scénografka Nora Sopková, s níž původně měla spolupracovat jen na set designu k focení. „Ale padly jsme si do oka a já navíc byla okouzlena tím, jak pečlivě a jedinečně se připravila na naší první schůzku. Došlo mi, že právě ona musí navrhnout interiér, i když to znamenalo rozloučit se s architektonickým studiem, které jsem na projekt původně oslovila,“ říká Lenka Šťastná.

Interiér botanického concept storu odkazuje k tradičním historickým lékárnám. Srdcem prostoru je kabinet s výraznými modro-zlatými křídly, za kterými se schovávají ty největší kosmetické lahůdky. A i když kabinet na první pohled vypadá jako umělecké dílo, ve skutečnosti jde o pomalovanou dřevěnou desku, která je nevyužitým zbytkovým materiálem z truhlářské dílny. Věci pod rukama scénografky Nory Sopkové dostávají novou šanci, ať už jde o vintage kožené křeslo, které do svého nového působiště cestovalo až z Pobaltí, nebo obřadní stůl, který na radnici maloměsta už dosloužil.

Staronový mobiliář dostal nové povrchy a nové kabáty, a dal vzniknout místu, které působí snově a navodí relaxační atmosféru hned, jak kdokoliv vstoupí. „To je můj záměr. Aby se zákazníci nechali vtáhnout dovnitř a odprostili se od všednosti a od starostí. Věřím, že tady každý najde inspiraci k nové péči o sebe sama. A kdo bude chtít, může si zážitek ještě umocnit tím, že si dopřeje expresní kosmetické ošetření,“ říká Lenka Šťastná. Protože při nákupu zkrášlujících produktů jde stejně o vizuální jako o haptický zážitek.