• Styl
  • Krása
  • Páteční pětka / Zakladatelka beauty konceptu Biosophy Kateřina Blažková ve víkendovém dotazníku
Další článek
1 / 18

Páteční pětka / Zakladatelka beauty konceptu Biosophy Kateřina Blažková ve víkendovém dotazníku

Krása, přirozenost a udržitelnost, to jsou hlavní hodnoty beauty konceptu Biosophy a jeho zakladatelky Kateřiny Blažkové, která pečlivě vybírá kosmetické značky, jež jsou čisté svým složením a zároveň udržitelné, tedy ohleduplné vůči planetě. V našem pravidelném Q&A odpovídá, co jí přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Kateřina si zakládá nejen na samotném složení produktů, ale také na jejich funkčnosti a designu. V portfoliu tak najdete dekorativní kosmetiku Ilia Beauty, 100% přírodní vůně Abel Odor, netoxické laky na nehty Sienna Byron Bay, deodoranty kalifornské značky Salt & Stone, anebo sprchové pěny Sundae Body.

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Abel Pause, nový přírodní parfém z našeho portfolia. Voní po fialkách, senu a mimóze. To seno mě baví. Připomíná mi, když ho babička sušila na zimu pro králíky. Tu vůni mám stálo v nose. Klidní mi mysl. Tenhle parfém je vlastně sestaven tak, aby aromaterapeuticky vyrovnával hormonální disbalance nás žen.

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Baví mě dělat každé jídlo něčím zajímavé. Nedržím se receptů. Ráda používám lokální a sezónní suroviny. Miluji farmářské trhy. Ráda kultivovaně stoluji a s tím je spojena moje záliba v krásném nádobí. Všechno tak nějak souvisí se vším. Tahle celoživotní láska k jídlu a vaření se „vpisuje“ do mých talířů.

3.
Co vám přináší klid v duši?

Minimalismus. Poslední roky mi začal dávat smysl z více důvodů. Nejen těch objektivních, kdy se mi jeví jako správná, udržitelná cesta pro společnost v dnešním konzumním světě, ale hlavně z těch subjektivních, kdy člověka mentálně oprostí od potřeby konzumu a hromadění věcí. Začala jsem vnímat bohatství a hodnotu v málu, až v minimu. To mi přináší neskutečnou úlevu a klid na duši.

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

Péče o pokojové rostliny. Byly časy, kdy mi zahynul i kaktus. A ne jen jeden. Poslední rok jsem pokojovky začala vnímat, pozorovat a starat se o ně. Teď vím o každém novém listu. Baví mě na nich i to, jak dokonale dotváří interiér.

5.
Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Před Vánoci jsem zhlédla pokračování Avatar. V roli doprovodu, protože to úplně není můj šálek kávy. Koho tohle modré, pohádkové drama baví, zajděte na to o víkendu do kina.


Kateřinu můžete sledovat zde