• Styl
  • Krása
  • Páteční pětka / Zakladatelka beauty clubu Lenka Šťastná ve víkendovém dotazníku
Další článek

Páteční pětka / Zakladatelka beauty clubu Lenka Šťastná ve víkendovém dotazníku

Vždy toužila mít a rozvíjet vlastní projekt, a tak se v polovině roku 2019 rozhodla opustit korporátní prostředí a začala budovat svůj sen. Založila e-shop s luxusní přírodní kosmetikou Byssine. Unikátní prodejní platforma si rychle získala klientskou základnu. Pražský Karlín tak má nejen další it-butik, ale i oázu klidu a krásy. Lenka Šťastná v našem pravidelném Q&A odpovídá, co jí přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Výběr exkluzivních značek kurátoruje sama a mnoho brandů má v jejím portfoliu výhradní zastoupení. „Mým záměrem je, aby se zákazníci nechali vtáhnout dovnitř a odprostili se od všednosti a od starostí. Věřím, že v Byssine každý najde inspiraci k nové péči o sebe sama. A kdo bude chtít, může si zážitek ještě umocnit tím, že si dopřeje expresní kosmetické ošetření,“ říká Lenka Šťastná, která se sama intenzivně zabývá rituály péče o lidské tělo i duši.

1

Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Je to rychlovarná konvice Fellow Stagg, která se vyznačuje přesným ohřevem vody a krásným designem. Speciálně tvarovaná a tenounká hubice zajistí nejen přesné lití vody, ale taky to, že se z běžného zalévání čaje stane zpomalený rituál, kdy si jednoduše musím počkat… To mě správně naladí na celý prožitek. Potěší mě jakýkoli dobrý čaj, pro který chodím buď do Tea Mountain v Karlíně, anebo vybírám u nás v Byssine.

2

Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

S aktuální zimní sezónou přišel i můj čas vaření. Miluju polévky, a tak se nejraději věnuju přípravě tohoto pokrmu. Ráda improvizuju s různými ingrediencemi a variacemi na chutě. Tento týden se mi povedl topinamburový krém, určitě jej zařadím do svého repertoáru.

3

Co vám přináší klid v duši?

V době, kdy vše přestane mít svůj řád a já se dostanu mimo balanc, mě vždy uklidní představa, že si naplánuju výlet, na který se můžu těšit. Takhle jsem se naposledy vypravila do mé oblíbené Vídně, zašla do Burgtheater na představení Misantrop od Molièra. Během dne jsem se zastavila na tradičním vánočním trhu Spittelberg, kam chodí místní a je stranou zájmu turistů. Každý stánek tu má svůj charakter a není kopií toho vedlejšího. Najdete jej kousek za Muzejní čtvrtí.

 

4

Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

Novou činností, které jsem se začala věnovat, je psaní deníku. Zatím to tedy nemá žádný řád, ale několikrát do týdne si najdu pár minut zaznamenat myšlenky, pocity, nápady, nebo prostě jen tak psát. Už samotná aktivita psaní mě zaručeně zklidní a nechám se unést.

 

5

Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Kdo má rád Bombaj, tak ocení snímek Gangubai Kathiawadi. Je to indické drama, které najdete na Netflixu. Děj je zasazený do redlight distriktu Bombaje šedesátých let.

 

Lenku můžete sledovat zde