• Styl
  • Design
  • Páteční pětka / Výkonná ředitelka Nikola Tošenovská ve víkendovém dotazníku
Další článek

Páteční pětka / Výkonná ředitelka Nikola Tošenovská ve víkendovém dotazníku

Zaměřuje se na proaktivní marketing, eventové strategie a jejich komplexní realizace. Od začátku její působnosti ve společnosti Leemon prošla několika pracovními pozicemi. Přes kompletní vedení společnosti, HR, finanční support se aktuálně vrací do pozice eventového vedení. K zúročení její celoživotní práce nyní dochází v pozici výkonné ředitelky Fest1valu, kdy v Ostravě proběhne 1. ročník tohoto nekonvenčního festivalu, který propojuje architekturu, design, film, módu a umění. Výkonná ředitelka Nikola Tošenovská v našem pravidelném Q&A odpovídá, co jí přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

„Spojením filmu, designu a multidisciplinárního umění vytváříme nový prostor pro kreativitu a inspiraci. Přenášíme tak bohatou kulturní atmosféru do srdce střední Evropy a dáváme Ostravě nový kulturní rozměr,“ vysvětluje Nikola. Fest1val reprezentuje kulturní událost s mezinárodním přesahem, která se bude konat ve dnech od 30.dubna do 5.května 2024 v ostravských Dolních Vítkovicích. Tato akce spojí tři oborové sekce: filmový festival IFFO, multidisciplinární prezentaci v oblasti textilu, skla, keramiky, grafiky, objektů, fotografie UNOS a PULSE, dlouhodobý projekt zaměřený na propojení kreativního regionu střední Evropy v oblasti architektury, urbanismu, interiérového designu a produktového designu.

1

Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Poslední dobou jsou to především lidé, kterými se obklopuji. Teď především ve spojení s fest1val. Nejsem příliš materiálně zaměřená. Velkou radost mi vždycky udělají květiny, tedy kromě gerber.

2

Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Vařím velmi ráda. Je to mé největší hobby a v posledních letech už i džob. Záměrně neříkám práce! Komerčně vařím jen, když mám náladu. Chci mít z vaření primárně radost a udržet si ji. Mám soukromou kuchyni, ve které se snažím hosty dělat chuťově šťastnými. Můj koncept „Kolik barev má Ostrava“ je postavený na vaření s příběhem a ukázkou barevné rozmanitosti, kterou Ostrava má. Jen třeba někdy nejde vidět hned na první pohled. A nezajímavější jídlo? Jídlo ze základních surovin, které umí překvapit. Tak třeba „lady“ vepřové žebírko.

3

Co vám přináší klid v duši?

Spokojenost sama se sebou. Zdraví mé rodiny a mých blízkých.

4

Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

Zažívám novou roli ředitelky fest1val. Ačkoli festival začíná už za pár dní, pořád si na ni zvykám. Baví mě práce se širším týmem složeným z lidí pestrých profesí, který se díky tomuto projektu rozrůstá. Ano, to mě baví nejvíc. Noví lidé kolem mě v týmu, ze kterých si snažím brát nové zkušenosti.

5

Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Popravdě, na seriály a obecně televizi mám v posledních letech velmi málo času, ačkoli to pro mě býval velký relax. Se dvěma malými dětmi a intenzivní pracovní náplní se to příliš neslučuje. Každopádně mě v umění obecně baví témata, která reflektují skutečné příběhy nebo jejich náměty.

Nikolu můžete sledovat zdetady