• Styl
  • Krása
  • Páteční pětka / Vodní evangelistka Kateřina Cermanová ve víkendovém minidotazníku
Další článek
1 / 7

Páteční pětka / Vodní evangelistka Kateřina Cermanová ve víkendovém minidotazníku

Její společnost Water Future původně vznikla proto, aby veřejnost seznamovala se situací kolem výrazně se zhoršující kvality vody po celém světě. Dnes k tomu nabízí špičkové čistící jednotky do domácností a firem, šetřiče na vodu a další doplňky. V našem pravidelném Q&A Kateřina Cermanová odpovídá, co jí přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Chystám se na dovolenou strávenou v přírodě a k tomu potřebuji skvělý spacák. Ještě ho nemám doma, objednala jsem si značku Patizon, tak se těším až mi dorazí. Měla jsem příležitost si ho vyzkoušet v obchodě. Je užasně lehký, teplý, skladný a měkoučký. Navíc se mi líbí, že je to česká značka, která přemýšlí nad funkční i estetickou stránkou. Zároveň jsou zodpovědnou firmou, a to jak po ekologické, tak socioekonomické stránce.Tak věřím, že dovolená bude jako v peřince.

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Moc ráda vařím, ale zajímavost musí posoudit strávníci.  Co je pro mě kulinářská pochoutka, nemusí být pro ostatní. Osobně mám ráda kvalitní ingredience a jednoduchost, takže např. Buddha Bowl miluju. Hlavně ať tam je rýže, avokádo, ořechy… Doma vaříme různé pokrmy z asijské a italské kuchyně a pak většinou kombinuji podle své chuti, či si různě recepty upravuji. Doma asi nejvíc chutná veganská svíčková a polévky.

3.
Co vám přináší klid v duši?

Určitě příroda. Vždy, když potřebuju dobít energii, nebo vypnout,  jdu do lesa, k vodě… Pokud potřebuju mentálně vypnout, tak mám ráda sport, buď turistiku, nebo jízdu na kole.

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

Nedávno jsem měla příležitost si vyzkoušet paddleboard a moc se mi to líbilo. Člověk se může propojit s vodou, být v přítomném okamžiku a zároveň udělat něco pro své tělo i mysl. Takže si umím představit, že to příští rok zahrnu do letních aktivit.

5.
Který nedávno zhlédnutý film doporučujete na tento víkend?

V létě na filmy moc nekoukáme, spíše jsme venku. Ale nedávno jsem si zopakovala Matrix. To je podle mě nadčasový film.