• Styl
  • Kultura
  • Páteční pětka / Violoncellistka Terezie Kovalová ve víkendovém dotazníku
Další článek

Páteční pětka / Violoncellistka Terezie Kovalová ve víkendovém dotazníku

Violoncellistka, zpěvačka, hudební pedagožka, modelka... a také obrovská osobnost s pozoruhodnou vnitřní energií. Nyní dokončuje doktorát, píše knihu o své cestě za legendárním mystikem a taky svou první sólovou desku s názvem Zinka. Multiinstrumentalistka Terezie Kovalová v našem pravidelném Q&A odpovídá, co jí přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Její kariéra se naplno rozběhla ve třinácti letech, kdy si poprvé zahrála jako sólistka s Janáčkovou filharmonií. Dosud spolupracovala na více než osmdesáti nahrávkách různých žánrů, od mainstreamu, přes jazz až po alternativní hudbu. Je spoludržitelkou dvou cen akademie Anděl v kategorii Objev roku, byla i tváří výběru 30 pod 30 Forbesu, na jehož titulní straně se objevila v roce 2019. Na svém kontě má řadu spoluprací s hudebníky alternativní scény a působení v několika projektech jako například Zvíře jménem Podzim nebo jako duo s Adamem Vopičkou – Calm Season.

1.

Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Přiznám se, že jsem závislá na brýlích, hlavně na těch s barevnými skly, které můžu nosit i večer. Ty nejsou až tak běžně v nabídce. Když jsem objevila dánskou značku A. Kjaerbede, zamilovala jsem se. Víc než třetina sortimentu brandu má barevná skla. Je to značka, která si zakládá na minimalismu a zároveň módních trendech za super cenu. Velice rychle se tak ze mě stal věrný zákazník.

 

2.

Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Pečené kuře na estragonu s mascarpone a růžovým vínem. Zní to možná komplikovaně, ale je to skvělé jednoduché a chutné jídlo, které dělám vždy, když chci někoho oslnit. Je to roky prověřený recept.

3.

Co vám přináší klid v duši?

Prázdný diář, čas s partnerem, poslech milované hudby a mikrodávkování psychedelik.

4.

Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

Chodím pravidelně do fitness centra a sauny. Nikdy bych si nemyslela, že se mě tyto činnosti budou týkat. Kvůli mému zdravotnímu stavu jsem dlouho žila v přesvědčení, že přesně tohle nemůžu dělat. Pak jsem to vyzkoušela a zjistila, že mi to dělá tak dobře. Proto tyto aktivity už vyhledávám pravidelně.

5.

Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Milovníkům počítačových her doporučuji seriálovou adaptaci legendární hry Fallout, která ale zaujme i nadšence postapokalyptické tématiky. Z filmů bych rozhodně doporučila fenomenální ChudáčkyVíly z Inisherinu, film, který znovu obsadil fantastickou dvojici Dolina Farrella a Brendadna Gleesona. Po snímku V Bruggách pro mě tihle dva k sobě už navždycky patří. Zážitek je animovaný japonský film Paprika, která pojednává o ztrátě stroje, jež umí oživit a propojit sny s realitou. Nemůžu nezmínit Dalíland, film o vztahu Salvadora a Galy Dalí, poodhaluje společné soužití této ikonické dvojice mi krásně uzavřel dobu studovaní jejich života.

Terezii můžete sledovat zde