• Styl
  • Móda
  • Páteční pětka / Terezie Täubelová ve víkendovém dotazníku
Další článek
1 / 16

Páteční pětka / Terezie Täubelová ve víkendovém dotazníku

Zakladatelka prémiové značky ložního prádla Marieli původně vystudovala mezinárodní vztahy na prestižní Columbia University, pracovala na českém Ministerstvu zahraničních věcí, a vše napovídalo tomu, že její budoucnost se bude ubírat cestou diplomacie. Místo toho je dnes designérkou kvalitního spánku. Terezie Täubelová v našem pravidelném Q&A odpovídá, co jí přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Prvotní impuls k poměrně radikální změně pracovní kariéry vyšel čistě z její osobní potřeby. Nedostatek kvalitního ložního prádla vyřešila po svém, a to založením vlastní značky MARIELI. Současně však navázala na živnost prababičky Marie Líkařové, která kdysi obchodovala s plátny, dámským a pánským prádlem a drobnou galanterií…

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

V posledních týdnech jsem si dala detox následovaný čtyřmi dny úplného půstu. Objevila jsem kávu z adaptogenních hub od anglické značky London Nootropics (zasílají běžně do České republiky). Ačkoli to chuťově připomíná spíše rozpustnou kávu, funguje jako skvělý stimulant. Nootropika jsou mozkové posilovače, která zvyšují kognitivní výkon a zlepšují zdraví mozku. Působí mnoha způsoby a přinášejí širokou škálu benefitů, jako je vnitřní zklidnění, maximalizace koncentrace, psychická odolnost, mentální i fyzický výkon. Pomáhají vaší mysli a tělu přizpůsobit se fyzickým, psychickým a emocionálním stresorům a najít rovnováhu. Samozřejmě každý den mám radost, když si konečně lehnu do postele s naprosto dokonalým povlečením a ještě dokonalejší ručně vyráběnou zimní peřinou z naší dílny. Asi není nic lepšího na světě než kvalitní spánek. Je pro mne klíčem, abych mohla podávat ty nejlepší pracovní, ale i sportovní výkony.

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Vaření je mým velkým koníčkem už od puberty. Mám tak poměrně široký záběr. Konkrétní jídla ovlivňuje roční období a samozřejmě nálada. Třeba na takovém bœuf bourgignon není zas tak nic zajímavého, ale jde o provedení a dotažení do nejmenšího detailu. Stejně tak vymazlená svíčková nebo koprovka jsou leckdy zajímavější než nějaké překombinované pokrmy. Obecně jsou ale mojí specialitou saláty a příprava zeleniny vůbec. Dokážu vymyslet dost nečekané kombinace, které skvěle fungují.

3.
Co vám přináší klid v duši?

Sport. Vzít skialpy nebo běžky, vypnout hlavu a vyrazit na kopec. To je pro mě ultimativní relax. Vzhledem k tomu, že máme tři malé děti, tak se k tomu tak často nedostanu. Před pár lety jsem se začala každé ráno nořit do sudu s ledovou vodou. Je to o poznání časově méně náročnější a nastartuje mě to lépe, než tři kafe. Celé je to vlastně v hlavě. Musíte se zklidnit, dýchat, soustředit se. Když člověk překoná tu bolest a diskomfort, nastoupí dopaminový kick. Dělá to s tělem neuvěřitelné věci!

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

Podařilo se mi založit vlastní byznys a navázat na rodinnou tradici po mojí prababičce. Práce na značce ložního prádla MARIELI, kterou jsem před více než rokem založila, mě neskutečně baví. Vyrábíme kvalitu na světové úrovni a protože věříme, že kvalitní spánek je velmi důležité a komplexní téma, zaměřujeme se i na spánkový wellness. Od zákazníků máme skvělé ohlasy. Když vám někdo poděkuje, že se díky vám konečně dobře vyspal, tak to opravdu potěší. Skloubit řízení firmy s rodinou není nic jednoduchého. Mám za sebou pracovně extrémně náročné období, takovou vyšší školu managementu. I proto jsem se v poslední době více ponořila do sportu. Cvičím čtyřikrát týdně. Nejradši bych ale chodila denně, protože pohyb spolu s kvalitním spánkem je pro zdravý život naprosto zásadní.

5.
Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Velkou radost mi udělala čtvrtá řada seriálu Fauda. Scénarista a producent projektu Lior Raz psal postavu Dorona podle sebe. Sám skutečně sloužil v tajné elitní izraelské jednotce a autentické zážitky mu posloužily jako inspirace k napsání scénáře. Místy je to hodně syrové, nebojí se nechat umřít ani hlavní postavy, a rozhodně je to jeden ze seriálů, které budete chtít vidět na jeden zátah. Hodně se mi líbil i film Trojúhelník smutku a skvělý seriál z produkce HBO White Lotus.

Terezii můžete sledovat zdetady