Další článek
1 / 22

Páteční pětka / Šperkařka Dick Wolf ve víkendovém dotazníku

Její šperky získaly ocenění na Designbloku, oblíbily si je populární osobnosti, ale i známá jména z designérské branže. Šperkařka pod svým pseudonymem Dick Wolf představuje vysoce sofistikované návrhy autorských šperků. V našem pravidelném Q&A odpovídá, co ji přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Dick Wolf je zábavně doslovné jméno značky, za níž se ukrývá sofistikovaný design autorských šperků.
„Vědomí, že lidé nevědí, že šperky navrhuji já, mne autorsky odblokovalo. Přestala jsem se konečně stresovat tím, abych dosáhla úrovně jako moji bývalí spolužáci z UMPRUM, abych se s kýmkoli porovnávala,“ říká rodačka z Bratislavy, jež vyrostla v Tatrách. Hrubost, ale i něžnost místní přírody a zřejmě i naturelu místních lidí se tak v mnohých aspektech odráží v jejím díle.
Šperky jsou surové, jakoby neopracované, přesto (nebo právě proto?) technologicky dokonalé.

„Nedělám voskové formy, šperky neodlévám v sériích. Pracuji s nahodilými tvary, jedinečnými unikátními materiály. Raději si nakoupím kus stříbra nebo zlata a začnu klepat,“ vysvětluje postup výroby éterická designérka.
Na Designbloku byla nominována na cenu za nejlepší šperk. Svými unikáty ozdobila i kabelky značky About Leather nebo ve spolupráci s Kateřinou Šantrochovou namíchala vonný olejíček Scent Roche, který je možné aplikovat na unikátní kožený náhrdelník.

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Absolutní radost mi právě dělají nové krabičky mojí značky Dick Wolf. Dlouho jsem hledala něco, co by vystihovalo moji značku a současně respektovalo požadavky na zpracování s ohledem na recyklaci. Taky jsem si do dílny objednala novou leštičku na šperky, kterou jsem si už soukromě pojmenovala Paní Leštička. To jsou vždycky moje největší radosti – pracovní nástroje. Anebo boty!

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Naprosto miluji kokosové mléko, takže pokud chci uvařit něco zajímavého, tak vždycky zvolím recept, kde jej můžu použít. Ale obecně mám ráda klasická jídla a většinou vařím z toho, co mám zrovna doma. To je ostatně vlastnost, kterou mám na sobě docela ráda, že z mála umím vymyslet dobré jídlo. Snažím se minimálně, nebo ideálně vůbec, nevyhazovat potraviny a vše efektivně zpracovat.

3.
Co vám přináší klid v duši?

Naprosté maličkosti. Jsem člověk, který rád pozoruje a všímá si detailů. Je to ten moment, kdy vyjdu ven, je hezky, potkám milého starého pána s psíkem a popřejeme si hezký den. Zastavím se v kavárně, kde je ten sympatický číšník a prohodíme spolu pár slov. Na náměstí si na dálku zamávám s kamarády. Zavolá mi někdo blízký jen proto, aby mi popřál hezký den a zeptal se, jak se mám. To všechno mi přináší klid v duši, kdy všechno jde tak, jak má.

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

Obecně jsem do svého života opět začlenila více pohybu. S kamarádkou jsme začaly basketbal a doma se pokouším o stojky. A o víkendu chodím pravidelně do sauny.

5.
Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Často teď chodím do kina. Vlastně, za poslední dobu jsem v kině byla každou neděli. A ano – chodím sama. Zjistila jsem, že je to úplně top! Naposledy jsem viděla film Nejhorší člověk na světě norského režiséra Joachima Triera. Naprosto to splnilo, co jsem od svého večerního kina chtěla. A když tak nad tím přemýšlím, víc než konkrétní film nebo seriál bych všem doporučila chodit do kina obecně.

Více o značce Dick Wolf zde