• Styl
  • Hodinky & klenoty
  • Páteční pětka / Šperkařka Tereza Otáhalíková ve víkendovém dotazníku
Další článek
1 / 9

Páteční pětka / Šperkařka Tereza Otáhalíková ve víkendovém dotazníku

V podání Terezy Otáhalíkové jsou šperky elegantní, agresivní a sexy. Chtějí je ženy i muži. Tereza pracovala jako designér šperků v Preciose a díky vzdělání a zkušenostem v módním designu je schopna spolupracovat s nejlepšími módními návrháři. V našem pravidelném Q&A odpovídá, co jí přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Zatímco mnozí si pod slovem bižuterie představují něco laciného, talentovaná umělkyně ji ve všech ohledech svým designem pozvedla na úroveň, která vrací tradičnímu českému řemeslu věhlas dob minulých a skrze něj oslovuje i nové generace. Tereza Otáhalíková třpytivým štrasovým kamenům z Jablonce nad Nisou dává nový soudobý či dokonce nadčasový kontext. 

1.

Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Nejen v poslední době, ale téměř vždy mě dokáže nadchnout, když mám v ruce nový šperk, který mi pošlou z galvanizace, tedy finálního pokovení. Do té doby nikdy úplně přesně nevíte, jak bude výsledný produkt vypadat. Takové malé Vánoce po celý rok.

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Nejsem žádná velká kuchařka a v kuchyni trávím jen minimum času. Na co si ale potrpím (a je to taková moje slabost) jsou dezerty. Speciálně sea salt sponge cake z QQ Asian Kitchen, tak ten patří do mé top 5. Momentálně se bavím tím, že hledám, kde mají v Praze nejlepší pavlovu.

3.
Co vám přináší klid v duši?

Organizace a pořádek. Jednou za čas potřebuju kompletně přeorganizovat pracovnu, abych získala pocit, že mám vše pod kontrolou. S každým novým projektem či obdobím přichází nové rozestavění nábytku. Moji přátelé jsou pokaždé překvapeni, kolik různých variant uspořádání můžete v jednom pokoji vymyslet.

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

Možná to bude znít hloupě, ale dlouhou dobu jsem měla problém řešit věci telefonicky. Zvednout telefon a zavolat úplně cizí osobě, říct, kdo jsem, a co potřebuji. K tomu jsem se vždycky dlouho přemlouvala, nebo jsem hledala způsoby, jak se tomu vyhnout úplně. Jeden den jsem díky tomuhle odhodlání a překonání vyřešila kompletní seznam úkolů v diáři. Tehdy jsi si uvědomila, kolik času jsem takovým telefonátem mohla ušetřit.

5.
Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Rozhodně Trojúhelník smutku od švédského režiséra a scénaristy Rubena Östlunda. Najdeme se v tom každý. Už dlouho jsem nebyla tak pobavená a znechucená zároveň. A ten závěr! To je jasných deset z deseti!

Terezu můžete sledovat zde