• Styl
  • Hodinky & klenoty
  • Páteční pětka / Šperkařka Markéta Macháčková ve víkendovém dotazníku
Další článek

Páteční pětka / Šperkařka Markéta Macháčková ve víkendovém dotazníku

Vždy se zajímala o módu, architekturu a design, ale řemeslu se nikdy nevěnovala. Přesto bez odborného uměleckého vzdělání začala odvážně přeměňovat pravidla staletí zajetého oboru. Dekonstruovala běžné typy šperků a znovu je postavila tak, aby byly nejen krásné ze všech stran, ale i praktické. Zakladatelka šperkařské značky L’Antidote Markéta Macháčková v našem pravidelném Q&A odpovídá, co jí přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Jako první opustily dílnu náušničky pro děti, ke kterým se postupně přidávaly i větší designy pro dospělé; všechny opatřené patentovaným uzavíracím mechanismem Dome vyrobeným ze zlata. Šperky na začátku vyráběla z 18karátového růžového a bílého zlata. Kvůli cenové dostupnosti nově vznikly i šperky ze 14karátového. V nabídce postupně přibyly prsteny, náhrdelníky a náramky, které se také pyšní unikátním zapínáním.

1.

Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Pokud mohu mluvit za L’Antidote, bude to prsten Tabula Rasa. Na naše poměry je to docela velký solitér, na který si můžete dát podle svého uvážení vyrýt vlastně cokoli – od obrázku dítěte, váš monogram nebo podpis – a celý jej můžete nechat pomalovat tvary a písmeny podle vaší libosti.

2.

Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Vařím denně, ale přiznám se, že nejsem procesem vaření kreativně pohlcena. Fakt, že vařím, vyplývá z určité potřeby – mám dvě dcery, kterým potřebuji dát na talíř zdravé jídlo. Na ty skutečně zajímavá jídla si ráda zajdu tam, kde to skutečně umí, a to do dobrých restaurací.

3.

Co vám přináší klid v duši?

Klid v duši mi určitě přináší pobyt ve stáji, kde máme sportovního koně, a kam se s oběma dcerami chodím ráda schovat před celým světem. Dále je to pohyb, ať už je to běh nebo posilovna, a pokud mám i pohybu dost, pak přichází čas na knihu nebo dobrý film. Ten většinou koresponduje s určitým vkusem dcer – romantický film při výběru té starší a pohádka u té mladší.

4.

Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

Na nové činnosti mi při práci a péči o rodinu nezbývá moc času, takže zůstávají ty časem prověřené.

 

5.

Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Na tento víkend? Má být hezky, takže bude lepší jít ven! Ale asi nejlepší film, který jsem v poslední době viděla, a na který jsem dostala doporučení zase já, je určitě Saltburn se skvělým hereckým obsazením. A z těch českých bych se určitě podívala na seriál Adama Sedláka Adikts.

Markétu můžete sledovat zde