• Styl
  • Kultura
  • Páteční pětka / Producent Kryštof Mucha ve víkendovém dotazníku
Další článek

Páteční pětka / Producent Kryštof Mucha ve víkendovém dotazníku

Od roku 1997 je nedílnou součástí kolosu s názvem Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Jeho samotná kariéra, kdy se z brigádníka stal jedním z čelních hybatelů českého filmu, s trochou nadsázky připomíná příběhy stříbrného plátna. Výkonný ředitel karlovarského svátku filmu a producent Kryštof Mucha v našem pravidelném Q&A odpovídá, co mu přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Přesně za týden startuje již 58. ročník karlovarského filmového festivalu. I právě díky jeho neutuchajícímu snažení přivítáme takové herecké hvězdy, jako jsou Clive Owen, Viggo Mortensen, Daniel Brühl nebo režisér Steven Soderbergh. Letos přicházejí Vary s novinkou v podobě streamovací služby KVIFF.TV Channel, na které si diváci sami volí filmy podle své nálady a časových možností a mohou vybírat z filmů prémiových, ale i z obsáhlé kurátorované knihovny.

1.

Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Produkt, který mi dělá radost, je projekt KVIFF.TV Channel, jímž rozšiřujeme naši platformu KVIFF.TV. Lineární vysílání KVIFF.TV Channel odstartuje již 26. června a bude dostupné výhradně ve Vodafone TV. Je to další způsob, jak přinášet jednoduše divákům skvělé filmy. Ve večer zahájení festivalu uvedeme film Trojúhelník smutku, což je držitel Zlaté palmy v Cannes i Evropské filmové ceny.

2.

Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Při cestách do Říma jsem hledal zajímavé místo, kam zajít. Karel Och, umělecký ředitel festivalu, mi doporučil restauraci Otello alla Concordia, což je ikonické místo, kam chodila a chodí řada italských režisérů na těstoviny cacio e pepe. Dělají je tam neuvěřitelně! Nevařím a vařit neumím, ale rozhodl jsem se, že se naučím právě tenhle recept a budu rodině a přátelům připravovat jako svou vyhlášenou specialitu. Recept vypadá velmi jednoduše – špagety, sýr a pepř. Ale jak to bývá, ďábel se skrývá v detailu. V mém podání vznikla nejen neestetická, ale také nepoživatelná koule z těstovin a omáčky. I po tomto pokusu stále platí, že vařit neumím.

3.

Co vám přináší klid v duši?

Zcela jednoznačně vážná hudba. Jediný dárek, který dostáváme s manželkou od rodičů, je předplatné na koncertní řady České filharmonie. Koncert v jejím podání v Rudolfinu je pokaždé osvěžující večer, který přinese duši jistý klid a řád.

4.

Jakou činnost jste si nedávno osvojil a baví vás?

O Velikonocích jsme se přestěhovali na vysněné místo – na Malou Stranu. Díky tomu jsem pravidelně začal chodit na ranní procházky se psem po Kampě. Pohled z jednoho břehu Vltavy přes řeku na Staré Město a Národní divadlo mě dokáže vždycky znovu okouzlit.

5.

Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Vzhledem k tomu, že příští pátek 28. června začíná karlovarský festival, vyberu film z jeho programu. Kneecap je taková trošku drzá komedie o vzniku severoirské hiphopové skupiny. Film jsem viděl na festivalu v Sundance, kde získal Cenu diváků, a mohl by se stát podobně kultovním hitem, jako byl ve své době například Trainspotting.

Kryštofa můžete sledovat zde