• Styl
  • Móda
  • Páteční pětka / Návrhářka Mimi Lan Nguyen ve víkendovém minidotazníku
Další článek
1 / 22

Páteční pětka / Návrhářka Mimi Lan Nguyen ve víkendovém minidotazníku

Návrhářka Mimi Lan Nguyen se svou fashion značkou La femme MiMi patří k průkopnicím udržitelné módy u nás. Založila ji již v polovině nultých let, tedy v době, kdy slůvka jako zero waste nebo upcycling určitě nepatřily do běžného módního slovníku. Tyto principy uplatňuje i ve své nové kolekci na SS 2021, jež byla vytvořena ze zbytkových materiálů předešlých řad.

Advertisement

Všechny modely ze své nové kolekce Mimi Lan zhotovila pouze ve dvou velikostech S/M a M/L, a to nejen z důvodu minimalizace odpadu při výrobě, ale i z jiného praktického hlediska. „Nepřeji si, abychom byli otroky svého oblečení a nosili těsné velikosti jako S, ve kterých si nemůžeme dovolit zhubnout ani přibrat, což je naprosto přirozené,“ říká návrhářka. Střihy jsou tak volnější a inspiraci Mimi Lan našla v různých koutech světa, od Sahary přes tropický ostrov a džungli až po svůj rodný Vietnam. „Na svou rodnou zemi vzpomínám prostřednictvím lněných kimono šatů s bambusovým vzorem, které jsem navrhla přesně tak, jak bych je v letním Vietnamu sama nejraději nosila.“

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?
Náš černý kožený pásek La Femme Mimi a všechny typy kimon.

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?
Vždy vařím bez receptů, neplánovaně a z čerstvých ingrediencí. Většinou to trvá do dvaceti minut, nemám ráda dlouhé vaření. Jídla, která se dělají několik hodin, mi ani nechutnají. Tedy kromě vývaru, na něm jsem závislá. V mé Celine kabelce nosím vždy termosku s vývarem!

3.
Co vám přináší klid v duši?
Procházka v lese, pobyt na naší chalupě, samota, příroda, ticho a dívání se do zeleně.

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?
Mít štěně! Sledovat, jak roste, jak se mění, a jak se chová. Uvědomit si propojení mezi člověkem a zvířetem. Zvířata mají duši stejně jako my, proto si zaslouží stejnou lásku a péči jako my. Neříkám, že je nutně musíme respektovat jako lidské osoby, ale rozhodně bychom se k nim měli chovat slušně a s úctou.
Také jsem začala připravovat kimči, to mě moc baví. Rozdávám ho kamarádům a mám z toho radost, oni také. Je to skvělý detox pro tělo. Líbí se mi, že ho kamarádi nazývají MiMiKimČi.

5.
Který nedávno zhlédnutý film doporučujete na tento víkend?
Dívala jsem se nedávno na starší filmy z devadesátých let, například Lepší pozdě nežli později mě pořád hrozně baví. Potom Lásky čas, anebo The World’s Most Extraordinary Homes na Neflixu, to je také moc zajímavé.

O nové kolekcí La femme MiMi více zde