• Styl
  • Móda
  • Páteční pětka / Návrhářka kabelek Adéla Mitrengová ve víkendovém dotazníku
Další článek

Páteční pětka / Návrhářka kabelek Adéla Mitrengová ve víkendovém dotazníku

Dětský sen stát se módní návrhářkou má mnoho žen, ale jen málokteré se vyplní. Pod rukami designérky prémiových kabelek Adély Mitrengové vznikají charakteristicky minimalistické kousky. Před nedávnem také v nové kolekci Emotional Reflections své značky Ademi spojila síly se šperkařskou značkou Du Couer. Adéla Mitrengová v našem pravidelném Q&A odpovídá, co jí přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Při navrhování kabelek jsou pro designérku důležité principy variability a modularity, vysvětluje Adéla Mitrengová. Ty pak umožňují kabelky využít na co nejvíce způsobů. Autorské kabelky, které se rodí na české Šumavě, vytváří z prvotřídní italské kůže Gruppo Mastrotto respektující všechny současné nároky na udržitelnost.

1

Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Obrovskou radost mi dělá perlový náhrdelník, který vznikl ve spolupráci s Du Couer pro naši novou kolekci Emotional Reflections. Náhrdelník z pravých říčních perel je totiž variabilní. Lze jej nosit jak na krku tak i jako doplněk na naší kabelce. Tento podzim miluji nesmrtelnou kombinaci džínů, svetru a právě perlového náhrdelníku.

2

Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Konečně jsme s přítelem vyzkoušeli náš strojek na těstoviny. Je skvělé, že je to docela zábavný proces a připravujeme večeři společně. Ravioli jsou mé nejoblíbenější, protože nabízí spoustu možností, čím je naplnit. Nejlepší jsou plněné ricottou a špenátem s hráškem a tunou másla navrch. To je blaho.

3

Co vám přináší klid v duši?

Zrovna minulý víkend jsem strávila na chatě s našimi kamarády, kde mi klid přineslo společné vaření, čtení knížky na sluníčku (momentálně čtu Těla od Kláry Vlasákové) a nekonečné povídání. Když zrovna nemám možnost odjet z Prahy, tak snídaně a klidné dlouhé ráno s matchou v jedné ruce a dobrým magazínem v druhé.

4

Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

Nedávno jsem objevila sun printing. Je to tisková technika, u které se využívá sluneční světlo pro vyvolání obrazu. Dá se s tím krásně hrát a možností je mnoho. Zkouším tímto způsobem otisknout mé fotografie na textil. Je to příjemná změna, když se mi v pracovním procesu podaří odtrhnout od obrazovky a mohu dělat něco čistě manuálního.

5

Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Doporučila bych seriál Zabiják bolesti, který ukazuje příčinu a dopady krize zneužívání opioidů v Americe. Přestože seriál je částečně beletrizovaný, tak hrůza, kterou zobrazuje, je skutečná. Opioidní krize začala v USA v devadesátých letech a pořád pokračuje.

Adélu můžete sledovat zde