• Styl
  • Móda
  • Páteční pětka / Módní návrhářka Zuzana Kubíčková ve víkendovém dotazníku
Další článek
1 / 19

Páteční pětka / Módní návrhářka Zuzana Kubíčková ve víkendovém dotazníku

Rodačka z Otrokovic Zuzana Kubíčková patří bezesporu k hlavním jménům české módní scény. Navrhuje nejen módu na běžný den, ale také velkorysé večerní róby. Její modely v sobě propojují ženskost s užitností a precizním zpracováním, jehož stavebním kamenem jsou ty nejlepší materiály z celého světa. V našem pravidelném Q&A odpovídá, co jí přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

První šaty si na sebe ušila v patnácti letech. Na pražské VŠUP prošla třemi ateliéry, studovala textilní tvorbu, módní oděv a nakonec i šperk pod vedením Karla Vratislava Nováka. Dva semestry strávila v Paříži.
Svými opulentními módními shows, jež se v ničem nezadají s zahraničními módními domy, vzala diváky do nejvyššího patra dejvického hotelu International, honosného Rudolfina, kde modelky doprovodil soubor českého baletu, nebo jednoho z nejluxusnějších apartmá hotelu Four Seasons, jež posloužilo jako kulisa pro inscenovaný dívčí penzionát. Naposledy svou kolekcí učarovala v pražské umělecké čtvrti Letná, kde si prezentace její kolekce vyžádala uzavření celé jedné ulice.

Od roku 2018 se její tvorba dělí na dvě základní linie – Couture, tedy exkluzivní krejčovina, kde vznikají unikátní modely společenských a svatebních šatů, a řada Pop jež je postavena na menších sériích a nabízí základní, kombinovatelné kusy šatníku.

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Každý den mě něco potěší. Aktuálně mi velkou radost udělaly nové objevy na pařížském veletrhu – jsem nadšená z nových výrobců látek a komponentů. Když mi do ateliéru přijdou vzorníky a látky, jsou to mé malé Vánoce.

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Vaření mám ráda, ale většinou si na něj neumím najít klid a čas. Nejvíc mi chutná jídlo, které pro mě připraví někdo jiný. Podle receptu uvařím vše, ale repertoár jídel, která umím z hlavy, je malý. Nejlepší ohlasy mám například na klasickou rajskou omáčku s masovými kuličkami. A ráda chystám různé šťavnaté dezerty.

3.
Co vám přináší klid v duši?

Když mám vnitřní neklid, uvědomím si, že člověk je jen součástí nepředstavitelně velkého vesmíru, a že jsme jen jedním článkem něčeho, co má řád, a co nás převyšuje. Tohle vědomí mi pomáhá nahlédnout na život aspoň trochu s odstupem a smířlivější perspektivou.

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

Před týdnem jsme si domů přinesli štěně. Už předem jsem se připravovala a začala vzdělávat v tom, jak správně vychovat a cvičit psa, aby byl dobrým parťákem do života. Mám radost z každého malého pokroku, a že to funguje!

5.
Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Je jich víc. Z filmů například Don’t Look Up (K zemi hleď!) a za seriály bych doporučila třídílnou minisérii A Very British Scandal, kde mě fascinují skvělé výkony herců i výprava. Nemůžu zapomenout na americký satirický seriál The White Lotus (Bílý lotos), který je také výborný.

O tvorbě Zuzany Kubíčkové více zdezde