• Styl
  • Móda
  • Páteční pětka / Módní fotograf Lukáš Kimlička ve víkendovém dotazníku
Další článek
1 / 16

Páteční pětka / Módní fotograf Lukáš Kimlička ve víkendovém dotazníku

Uznávaný módní fotograf, který svého času způsobil bouři na slovenské módní scéně. Patrně není slovenské celebrity, která by se neobjevila před jeho objektivem. Včetně paní prezidentky. Mimo žánr módní fotografie Lukáš nafotí úžasné poetické snímky a dokonale zpodobní architekturu lidského těla. V našem pravidelném Q&A odpovídá, co mu přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Lukáš je dnes bytostně spjat s módní fotografií a fotografií aktu, zejména mužského, v minulosti ale také věnoval činnostem vizážisty, stylisty a fashion návrháře. Vysokou estetiku uplatňuje nejenom ve své práci, ale i v soukromí. Jeho byt připomíná showroom přední designérské značky v Miláně nebo Zurychu – broušené sklo, lesklý kov, jemná kůže, prvotřídní textilie, matný mramor. To vše doplněné o hi-tech technologie.
Ač je v profesním životě vyloženě renesančním mužem, ví, že… „nemôžem byt všade, ale vlastne ani nechcem,“ směje se do telefonu, když mi volá ze svého oblíbeného hotelu Kempinski ve Vysokých Tatrách.

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Jednoznačně nový parfém Costa Azzura od Toma Forda. Jedná se o intenzivní vůni dřeva a aromatických látek, která doslova voní jako středomořský vzduch s příměsí citrusů a pobřežního lesa. Mám rád výrazné a nevšední vůně. A Tom Ford je moje srdcovka už několik let.

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Vařím moc rád, ale nedovolím si o sobě trvdit, že jsem v kuchyni expert. Moje recepty jsou jednoduché a pro někoho možná nudné. Nedávno mě kamarád naučil péct skvělý francouzský koláč z jablek a listového těsta. Podává se s vanilkovou zmrzlinou a chutná skutečně skvěle. Zatím všem chutnal a je to zaručený způsob, jak uctít návštěvy. Přiznám se, že bych se chtěl naučit dělat svíčkovou.

3.
Co vám přináší klid v duši?

Ticho. Miluji ticho a velmi si ho vychutnávám. Celý den, téměř každý den jsem na foceních mezi lidmi a hlukem. A domů často přijdu naprosto vymluvený a jak se u nás na Slovensku říká „ohučaný“. Samozřejmě mám rád, kdy mi doma hraje dobrá hudba. Ale občas je pro mě přijemné nic neslyšet a nevyužívat naplno všechny smysly. Mám rád dlouhé procházky po městě nebo v přírodě. Tehdy si nejlépe pročistím a zresetuji mysl. Současně se snažím každý den dodržet limit deset tisíc kroků.

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojil a baví vás?

Spánek. Ještě donedávna jsem si nařizoval budík a vstával brzo ráno i tehdy, když jsem měl den volna. Měl jsem výčitky, že promarním den. Teď se snažím spát tak dlouho, dokud mohu. Budík si nastavím jen tehdy, když skutečně musím. Snažím se chodit dřív do postele. Až v poslední době jsem si uvědomul, jak je kvalitní spánek důležitý. Cítím, že mám víc energie a lepší náladu. A nesmím zapomenout zmínit fitko. Konečně jsem se k tomu dokopal, a musím přiznat, že mě to dost chytlo.

5.
Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Filmy ani seriály příliš nesleduji. Nemám ve zvyku trávit čas před televizí. Nicméně známí mě přemluvili, abych se podíval na seriál Euphoria. Dal jsem tomu šanci a ano, zaujalo mě to. Je to celkem pravdivě a občas dost krutě vykreslená realita dospívání teenagerů. Dost mě bavilo i herecké obsazení v čele s Zendayou, úžasné kostýmy a make-up.

Více o Lukášovi zde