• Styl
  • Móda
  • Páteční pětka / Natália Krätsmar-Šmogrovičová ve víkendovém minidotazníku
Další článek
1 / 12

Páteční pětka / Natália Krätsmar-Šmogrovičová ve víkendovém minidotazníku

V minulosti pracovala pro luxusní gigant Bottega Veneta, nyní se věnuje své značce Circlle zaměřené na udržitelné a eticky vyráběné sportovní kolekce nejen na jógu. V našem pravidelném Q&A odpovídá, co jí přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Natália Krätsmar-Šmogrovičová svou etickou oděvní značku Circlle staví na principech cirkulární ekonomiky a vymezuje se vůči fenoménu rychloobrátkové módy, jež platí za jednoho z největších „bad guys“ znečišťujících planetu. Natália vystudovala v Monaku Luxury Brand Management a pracovala pro prémiový brand Bottega Veneta.

„Jsem člověk, co nemá rád stereotypy a má rád změny a progres,“ říká o sobě. „Začala jsem pracovat na stáži v Monaku a po přesunu do Paříže jsem si začala uvědomovat, že by mě to dlouhodobě neuspokojilo a hledala jsem se tak nějak sama.“ V tom jí zásadně pomohla jóga. „Díky ní jsem zjistila, na čem mi záleží, a pomohla mi vrátit se ke svému dětskému já a hodnotám a zálibám, co jsem dříve měla.“
Začala se zajímat o udržitelnou módu, s pomocí značky Bottega Veneta si na London College of Fashion udělala kurz zaměřený na módu a udržitelnost. „To mi otevřelo oči v tom, jak velký dopad má móda na životní prostředí a lidi, co v ní pracují, hlavně pokud se bavíme o rychlé módě.“

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Dlouho jsem si nic nekoupila. Chystám se brzy do Říma za kamarádkou a tam se těším, že navštívím místní vintage obchody, přece jen, tam se dají ulovit vážně zajímavé a nadčasové kousky. Procházela jsem si ale také nedávno skříň u rodičů a tam jsem objevila deset let starý overal, takže ten mi dělá radost. Jako bych si ho znovu koupila. Takže doporučuju projít si doma, co máte.

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Nemám asi jedno specifické jídlo, ráda zkouším nové recepty, a tím, že jsem vegan, je to vždy pestré a barevné. Co ráda dělám, jsou různé buddha bowls, zkouším stále nové kombinace a hraju si s dresinky. Teď si hraju s různými variacemi tahini a bylinek.

3.
Co vám přináší klid v duši?

To, že jsou všichni mí blízcí v pořádku, a spokojenost, kterou si vytvářím a udržuji tím, že si každý den píšu a opakuju 3–5 věcí, za které jsem ten den vděčná. Dále je to meditace, jóga a pocit, že mám přesah, že pomáhám ostatním a něco buduju.

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

Začala jsem konečně pravidelně meditovat a strašně mi to pomáhá se zklidnit, zpřítomnit a s koncentrací. Taky se pomalu a jistě vracím k tenisu, sport, co jsem dělala dlouhá léta. Jsem člověk, co se neustále rád vzdělává a objevuje, takže osvojuji si stále něco.

5.
Který nedávno zhlédnutý film doporučujete na tento víkend?

Nedávno jsem se znovu dívala na Down to EarthSeaspiracy. Skvělé dokumenty, najdete na Netflixu. Down to Earth je dokument o půdě, globálním oteplování a celkově co s tím. Seaspiracy zase poodhaluje stinnou stránku rybolovu. A pro zasmání It’s Complicated, Meryl Streep nikdy nezklame.

Více o značce zde