• Styl
  • Krása
  • Páteční pětka / Make-up artist Lucie Janků ve víkendovém dotazníku
Další článek
1 / 13

Páteční pětka / Make-up artist Lucie Janků ve víkendovém dotazníku

Lucie Janků patří mezi nejznámější české make-up artisty. Pod rukou a pod štětci ji prošly české celebrity, hollywoodské hvězdy a světoznámé modelky. Líčí pro prestižní módní časopisy, zvládá specifický svět zadání klientů reklamní fotografie, ustojí i náročné požadavky zahraničních produkcí a privátní klientky by za ní dýchaly. Věří, že skutečná krása vychází z vnitřní energie člověka a zdravou a krásnou pleť dělá především krásná a zdravá duše. V našem pravidelném Q&A Lucie odpovídá, co ji přináší největší radosti a jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Rtěnka! Lip Power od Armaniho. Podle mě je Armani mistrem v tvorbě make-upu a vždycky se těším, co nového najdu v jeho světě krásy.

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Jídlo v mém životě hraje dost zásadní roli. Miluju dobré jídlo, ráda se o něm bavím, ráda jezdím za jídlem a baví mě zkoumat i historii krajových pokrmů. Poslední dobou už moc nevařím, ale mám velkou výhodu, že můj partner je výborný kuchař a uvaří mi doslova to, na co si vzpomenu – a já toho moc ráda využívám. A co mě poslední dobou opravdu nadchlo? V Itálii jsem ochutnala gnocchi s omáčkou ze sýru pecorino a hrušek vařené v červeném víně. Byla to nevšední a velmi zajímavá kombinace.

3.
Co vám přináší klid v duši?

Drobné rituály, systém ve věcech a blízkost mých nejbližších. Můj ranní šálek Earl Grey a ovesná kaše k snídani, kterou mi každý den připravuje můj partner. Ráda pozoruji lidi. Sednu si do kavárny a sleduji, co se kolem děje.

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

Po letech jsem objevila cvičení – posilování. Má práce je dost fyzicky náročná a hodiny na place v disbalančních polohách dávají tělu opravdu zabrat. Dlouho jsem ale nemohla najít pohyb, který by mi vyhovoval při tak vyčerpávající práci a vždy jsem si přála zažít ten pocit, o kterém mi vyprávěli přátelé, že „už to tělo potřebuje“ a „že si tělo řekne“. Našla jsem si osobního trenéra a musím přiznat, že to trvalo, ale vyplatilo se. Tělo je spokojené. Závislost na pohybu se projevuje. Je to skvělé!

5.
Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Filmy mám hodně ráda, ale potřebuji si je užít. Zajít si do artového kina, udělat si z toho skutečně zážitek. Na karlovarském filmovém festivalu mě nadchl film Trojúhelník smutku, což je dokonalá satira na společnost. Nemůžu nezmínit snímek Hodně štěstí, pane Veliký, jednoduché konverzační drama s vtipnými momenty, které vás donutí přemýšlet. Konečně jsem odhalila kouzlo Stranger Things, takže teď jsem okamžitě zhlédla všechny série. A asi nebudu originální, ale nemohu se dočkat nové řady Koruny.

Lucii můžete sledovat zde