• Styl
  • Móda
  • Páteční pětka / Krejčovský mistr Michal Trnka ve víkendovém minidotazníku
Další článek
1 / 5

Páteční pětka / Krejčovský mistr Michal Trnka ve víkendovém minidotazníku

Majitel luxusního krejčovského salonu The Owners je přímo kvintesencí moderního gentlemana s naprosto důvěryhodným a inspirativním stylem. V našem pravidelném Q&A Michal Trnka odpovídá, co mu přináší největší radosti, ale i jaký film doporučuje na tento víkend.

Advertisement

Michal Trnka má v sobě tu správnou dávku jihoevropského šmrncu, na první pohled jej ohodnotíte jako vysoce elegantního Francouze či Itala. Jeho rozpoznávacím znamením je tetování, excentrické náramky, kalhoty se sámky a krejčovský metr kolem krku nebo křída v ruce. V loňském roce Michal založil krejčovský ateliér The Owners, který uspokojí nejnáročnější zákazníky. Klasický oblek a formální móda v jeho podání nepůsobí jako návštěva muzea, ale jako funky výlet do světa vysoké krejčoviny.

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

V hlavě mi teď naskočily rovnou dva. Jeden nový a druhý staronový. Novým je semišová bunda v bomber střihu, kterou jsem sám navrhnul pro The Owners. Chtěl jsem vytvořit nadčasový kousek, takže jsem použil jeden z nejtradičnějších střihů. Semiš – v mém případě tmavě hnědý, ale možnost barev je široká – je elegantnější než klasická kůže a dodává bundě retro vzhled ve stylu Stevea McQueena. Tím staronovým jsou moje nové přírůstky retrohrnků na espresso. Rád dávám starým věcem zase původní použití a hlavně – starý porcelán má vysokou kvalitu a často skvělý design.

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Nejzajímavějším je asi moje schopnost vařit nejméně, jak je to možné. Většinou vaří moje partnerka, a skvěle. Oba milujeme italskou kuchyni, a tak, když už se chytnu pánve, hrnců a sporáku já, asi nejvíc mi jde od ruky klasická pasta Aglio olio e peperoncino. I když to možná hodně lidem připadá jako extrémně jednoduché jídlo, není úplně sranda uvařit jej pořádně.

3.
Co vám přináší klid v duši?

Už ani nevím, kdy a kde jsem tuhle myšlenku četl, ale vracím se k ní asi nejčastěji. Zní přibližně takhle: „Nedělej si hlavu a nestresuj se něčím, co nemůžeš ovlivnit, nebo v danou chvíli vyřešit.“ Současný svět nás dotlačil do skoro permanentního stresu a strachu o naší budoucnost. A jen málokdo tak umí být opravdu v daném okamžiku. Většinou myslíme na to, co bude, nebo co bylo. Takže pokud se kolem mě, nebo přímo mně něco stane, a já vím, že s tím nic neudělám, nehodlám si tím kazit danou chvíli či třeba večer s partnerkou. Prostě to pustím a chytnu se toho až ve chvíli, kdy to opravdu můžu vyřešit.

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojil a baví vás?

Bosá chůze v trávě nebo kdekoli v přírodě bude asi tou činností… Nedokážu si představit nic víc uklidňujícího a zároveň osvěžujícího, než když o víkendu vyjdu do trávy, která pořád ještě drží ranní rosu. Dneska se tomu trochu fancy říká „grounding“. Znovuspojení těla se zemí. Ať už věříte na spiritualitu, nebo ne, když chodíte bosí ve svém bytě nebo po betonu, není to to samé jako se projít po louce. Schválně to zkuste.

5.
Který nedávno zhlédnutý film doporučujete na tento víkend?

Poslední film, na který jsem koukal, byl klasický western Sedm statečných z roku 1960 s Yulem Brynnerem a Stevem McQueenem. To byl takový spíš klučičí večer, kdy se chcete na chvíli stát kovbojem na Divokém západě. Co ale určitě můžu doporučit fanouškům binge watching, nebo pokud bude celou sobotu pršet, je první řada seriálu The Sinner z produkce Netflixu. Skvěle vystavěný psychologický thriller, s Jessicou Biel v hlavní roli, mě doslova přikoval ke gauči.