• Styl
  • Krása
  • Páteční pětka / Kosmetická odbornice Lenka Průšová ve víkendovém dotazníku
Další článek
1 / 8

Páteční pětka / Kosmetická odbornice Lenka Průšová ve víkendovém dotazníku

„Tajemství zpomalení stárnutí tkví v každodenní péči od útlého věku. Ve čtyřiceti budete vypadat jinak než někdo, kdo na sebe do té doby nesáhl. Když začnete vrásky řešit ve třiceti, je to pozdě. Vypadat dobře, bude stát víc peněz a bolesti, několik laserů, mezoterapii či botox. Estetické zákroky jsou dobří pomocníci, ale když péči o sebe podceníte, hezky vypadat nebudete,“ říká Lenka Průšová formulátorka a hodnotitelka bezpečnosti kosmetiky, spolumajitelka české značky Canneff. V našem pravidelném Q&A odpovídá, co jí přináší největší radosti a jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Po ukončení Vysoké školy chemicko-technologické se věnovala vývoji prostředků bytové chemie či profesionálních vlasových přípravků. Po absolvování programu na univerzitě Vrije v Bruselu se stala nejmladší hodnotitelkou bezpečnosti kosmetiky v České republice. V relativně mladém věku usedla do ředitelského křesla české farmaceuticko-kosmetické firmy CB21 Pharma.

Každá doba má kosmetickou surovinu, kterou lidé vzývají. Dříve to byl koenzym Q10, pak nastoupila kyselina hyaluronová. To, co spojilo Lenku a Jana Storcha, bylo CBD, tedy nepsychoaktivní kanabidiol z konopí. Společně uvedli na trh značku Canneff, která způsobila malou bouři na kosmetickém trhu, a to nejen v České republice. Dnes jejich značka vytváří receptury krémů, sér nebo masek na vlasy.

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Jednoznačně můj nový Canneff fermentovaný enzymatický krém, který je inovací původního „jen“ enzymatického krému. Po dvou letech vývoje se podařila vyladit jeho vůně tak, že produkt konečně není cítit po vstupních surovinách a naopak příjemně voní. Dokonce mě kamarádka osočila, že ji bourám vztah. Používala původní verzi. Následek byl ale její přítel spící v obýváku, který krém nemohl ani cítit. Naštěstí pro všechny to je tedy vyřešené.

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Je to možná trochu paradox, ale i když v laboratoři z kosmetiky uvařím téměř cokoli, v kuchyni mi to nejde. Vůbec. U plotny se vyskytuji v průměru čtyřikrát ročně. Nedotáhla jsem to dál než k těstovinám s vajíčkem, ale vždy to šíleně přesuším, není to k jídlu. Situace mě obvykle znechutí natolik, že se následující tři měsíce sporák nezapnu… A tak to jde pořád dokola posledních zhruba patnáct let.

3.
Co vám přináší klid v duši?

Čistota, pořádek a organizovanost. Nemám ráda poházené papíry mimo šanon, špatně vyžehlené oblečení, a co mi způsobuje snad i fyzickou bolest, je špinavý interiér auta. Abych si odpočinula, musím kolem sebe mít uklizeno. Všude. I na ploše v počítači.

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

Dříve jsem chodila do fitka a zvedala kettle bell, který měl maximálně 6 kg a já nadávala trenérce, že mě bolí triceps. Nyní mám v jedné ruce jedenáct kilo vážícího syna, na rameni tašku, stíhám držet telefon, odpovídat paní asistentce na dotazy a v mezičase se najím. To není činnost, to je již kategorie superschopnost. Troufám si říct, že ji umím opravdu dokonale. A baví mě každý den víc a víc. Syn je teď má největší radost.

5.
Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Poslední James Bond – Není čas zemřít. Jako fanda Daniela Craiga jsem konec samozřejmě totálně obrečela, ale za mě to je jedna z nejlepších Bondovek vůbec. A nadlouho asi i bude. Je to sice genderově nekorektní říci něco takového nahlas, ale opravdu si nedovedu představit, že 007 od nynějška bude žena. Vůbec mi to nedává smysl.

Lenku můžete sledovat zdezde