• Styl
  • Móda
  • Páteční pětka / Grafická designérka Cindy Kutíková ve víkendovém dotazníku
Další článek
1 / 14

Páteční pětka / Grafická designérka Cindy Kutíková ve víkendovém dotazníku

Cindy Kutíková absolvovala Ateliér grafického designu a vizuální komunikace na VŠUP, věnuje se tématu praktického využití grafického designu v módním a textilním průmyslu. Její přístup se zaměřuje na rozšiřování a stírání hranic mezi grafickým designem a dalšími řemeslnými či uměleckými disciplínami, jako je móda nebo sklo. Cindy v našem pravidelném Q&A odpovídá, co jí přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Před třemi roky Cindy uvedla na trh svou fashion značku Cindy K. Pro její tvorbu je typické prolínání vášně pro hravé textilie, barvy a materiály, jako jsou skleněné korálky, které mají v České republice staletou tradici. Cindy je také společně s Jiřím Mockem a Danielem Šmírou součástí pražského multidisciplinárního designového studia Permanent Office. Zde se zaměřuje hlavně na vizuální identity pro módní návrháře, vizuální komunikaci, art direction, webdesign a také textilní a módní design. „Svůj čas dělím mezi práci v oblasti grafického designu s klienty v kulturní sféře a svou značku Cindy K,“ říká Cindy. A co je jejím srdcovým projektem? „Z poslední doby je to určitě outfit vytkaný z českých skleněných korálků. V této činosti dále pokračuji a brzy rozšířím portfolio o další kousky.“

1.
Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Největší radost mi udělal nákup stolu, který jsem sehnala za směšnou cenu na Marketplace. Jedná se o stůl Tulip od finsko-amerického designéra nábytku Eero Sarinena. Menší radost z úlovku měli kamarádi, kteří ke mě stůl stěhovali, protože váží 120 kilo.

2.
Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Vaření mě bohužel moc nebaví. Mám ráda prostá jídla a obzvlášť ta, která nejsou náročná na přípravu. Třeba špaldový chleba z pekárny Praktika, s máslem, čedarem a ředkvičkami. A taky miluju těstoviny na všechny způsoby. Musí být al dente, jinak jsem nešťastná. Celkem ráda ale peču. Nejraději mám čokoládový dort, který má korpus i krém z batatových brambor a hořké čokolády, ozdobený jahodami a šlehačku z kokosového mléka.

3.
Co vám přináší klid v duši?


Můj pes Bruno, chalupa, rodinný krb a krb samostatně, zvuková kulisa televize, rozhlasové hry, 60% čokoláda, bruslení na ledě, jízda ve vlaku, online pexeso, korálkování, režim, Vánoce, čokoládový brownie z klubu Avu, synovec Vincent, Stromovka, kuře na paprice a můj playlist na Spotify s názvem Happy Melancholy.

4.
Jakou činnost jste si nedávno osvojila a baví vás?

Rozšiřuji své znalosti v oblasti korálkování – různých technik navlékání a vytkávání z korálků.

5.
Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Ze seriálů je mým favoritem Kominského metoda. Sandy a Norman (v podání herců Douglase a Arkina), kteří vedou své cynické dialogy o páprdovatění a vypořádáním se smrti, mě svým charismatem nadchli tak, že i když je mezi námi věkový rozdíl padesáti let, tak bych je oba děsně chtěla za kámoše. Z posledních filmů shlédnutých v kině doporučuji silně emocionální drama Close. Z oddechovek pak Horse Rides the Prairie.

Cindy můžete sledovat zde