• Styl
  • Móda
  • Páteční pětka / Designér Pavel Křivánek ve víkendovém dotazníku
Další článek

Páteční pětka / Designér Pavel Křivánek ve víkendovém dotazníku

Několik let působil jako šéfdesignér značky outdoorového oblečení Bushman a nyní tutéž pozici zastává u nejznámější české značky pánské módy Blažek. Pavel Křivánek v našem pravidelném Q&A odpovídá, co mu přináší největší radosti či jakou činností si dokonale vyčistí hlavu.

Advertisement

Vyučil se pánským krejčím, vystudoval dvě vysoké školy – návrhářství v Liberci a Podnikatelskou fakultu na VUT v Brně, obor Řízení a ekonomika podniku. Při tvorbě se často inspiruje folklórem, ale zároveň klade důraz na pohodlí svých oděvů a neopomíná ani nejnovější módní trendy. Kromě vytváření kolekcí pro značku Blažek už osm let vede vlastní brand Paul Brun, který svým názvem odkazuje na Pavlovo rodné město – Brno. Značka operující na českém a švýcarském trhu nabízí především spodní prádlo, mikiny a tepláky. Právě ve Švýcarsku rodák z moravské metropole již několik let žije.

1

Jaký nový produkt vám v poslední době udělal radost?

Začátek roku patří k hektickému období, protože se finišuje nová kolekce na nadcházející zimu. Probíhá tak proces finálního schvalování a selekce jednotlivých artiklů. Tedy na startu nového roku mi udělalo radost hned několik nových kousku v kolekci podzim/zima 2024/2025. V osobním životě jsem si pořídil moped Stadion z roku 1956. Hned, jak jsem ho uviděl v garáži mého bratra, který ho opravoval, věděl jsem, že bude můj.

2

Jaké nejzajímavější jídlo umíte uvařit?

Ve své kuchyni vařím často a rád a nebojím se pustit i do složitějších receptů. Patřím mezi jedlíky, co jedí rádi a hodně. Nejraději připravuji jídla jako zapékané lilky s ratatouille, sekanou v šunkových závitcích na smetaně, plněný paprikový lusk s rajskou, lasagně, polévku z hokaidó dýně, zeleninové vývary nebo moje oblíbené špagety aglio olio e peperoncino. Samozřejmě mám radost vždy, když mi někdo jídlo uvaří.

3

Co vám přináší klid v duši?

Dvacet po dobře odpracovaném dni v naší zimní zahradě ve Švýcarku. Ze všeho mám nejraději teplé dny, kdy mi stačí být jen v přírodě. To je balzám.

4

Jakou činnost jste si nedávno osvojil a baví vás?

Jsou to hned dvě činnosti. Kalanetika, které se věnuji hodinu každý den a zařadil jsem ji mezi mé sporty. Pomáhá mi udržet fyzickou čistotu. Druhou činností je trénování pozitivních návyků, tzv. kroky k duševní pohodě. Vždy před spaním si vybavím minimálně 3 hezké věci, které se mi ten den povedly, a uvědomím si jejich příčinu. Také si připomenu alespoň jednu hezkou věc, která mě čeká následující den. Věřte mi, že už mi teď převažují spíše pozitivní myšlenky než negativní.

5

Který nedávno zhlédnutý film či seriál doporučujete na tento víkend?

Po dlouhé době jsem si opět pustil sci-fi Atlas mraků. Líbí se mi na něm vše, jak je uchopené téma, různorodost děje, skvělé herecké obsazení, výprava a v neposlední řadě kostýmy. Mezi doporučené seriály patří Modrooký samuraj. Jednoduché téma, pěkná kresba a vnímaní jiné kultury. Hezký relax na jedno sobotní odpoledne.

 

Pavla můžete sledovat zde